SWP
2024-02-17 Tabliczka czekolady na Kresy Ukraina

Górnośląski Oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" serdecznie zaprasza mieszkańców Górnego Śląska, uczniów i nauczycieli śląskich placówek edukacyjnych, placówek kultury, organizacje samorządowe, przedsiębiorców i stowarzyszenia do udziału w wielkanocnej zbiórce dla dzieci na Kresach "Tabliczka czekolady na kresy". Dzisiaj zbiórka na ten cel odbędzie się na Balu Walentynkowym Polonii.

Zbierane czekolady trafią do przedszkolaków oraz uczniów placówek edukacyjnych z polskim językiem wykładowym i sobotnich szkół prowadzonych przez organizacje polskiej mniejszości narodowej w obwodzie lwowskim i będą prezentem od rodaków z ojczyzny z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

Wielkanoc to święta nadziei i radości - niech więc uśmiech zagości na twarzach polskich dzieci w czasie okrutnej wojny, której doświadczają na co dzień. Taki drobny gest odmieni choć na chwilę ich niezasłużenie smutny los.

W sprawie zbióki prosimy o kontakt z Górnośląskim Oddziałem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska":
  swpkatowice@gmail.com.
Finał zbiórki przewidziany jest 10 marca br.

Bardzo liczymy na Państwa szczodrość i empatię.Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów