OTWARTY RYNEK PRACY
SZKOLENIA I DORADZTWO DLA OSÓB Z UKRAINY

PROJEKT
Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Otwarty rynek pracy
szkolenia i doradztwo dla osób z Ukrainy

PROJEKT STOWARZYSZENIA „Wspólnota Polska”


Projekt „Otwarty rynek pracy – szkolenia i doradztwo dla osób z Ukrainy” realizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” dedykowany jest osobom z Ukrainy, którzy poszukują pracy, chcą zmienić pracę, zamierzają założyć działalność gospodarczą lub tych, którzy pracują i już prowadzą działalność, ale potrzebują wsparcia w podnoszeniu kwalifikacji i zmiany w życiu zawodowym.

Uczestnicy projektu mogą skorzystać z :

kursu języka polskiego

Kursy są prowadzone przez trenerów Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” . Trenerzy przygotowali program dostosowany do potrzeb językowych uczestników projektu, a same szkolenia są prowadzone w dogodnej formule stacjonarnej i on-line. Uczestnicy otrzymają materiały i zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Pomocy doradcy zawodowego

Doradcy pomogą uczestnikom w przygotowaniu: dokumentów aplikacyjnych (cv, listu motywacyjnego), przygotują do rozmowy kwalifikacyjnej, pomogą w poszukiwaniu kursów i szkoleń. Doradcy będą także udzielać informacji na temat innych instytucji i organizacji, do których uczestnicy projektu mogą się zwracać o pomoc. W miarę potrzeb, prowadzone będzie także doradztwo dotyczące aspektów formalnych zakładania działalności gospodarczej, będzie można skonsultować pomysł na biznes, skorzystać z pomocy w opracowaniu biznes planu, a także dowiedzieć się o zasadach prowadzenia firmy.

Kursu podnoszącego kompetencje zawodowe

Uczestnicy projektu, którzy chcą podnieś kompetencje zawodowe sami zidentyfikują kurs lub będą skierowani przez doradcę na kurs, który wpłynie na zwiększenie szansy zmiany sytuacji na rynku pracy, będą mogli otrzymać dofinansowanie w formie bezzwrotnego Bonu Edukacyjnego do 2 000 PLN

Tłumaczeń

Uczestnicy mogą skorzystać z pomocy tłumacza w rozmowie z pracodawcą lub otrzymać pokrycie kosztów tłumaczenia dokumentów niezbędnych do podjęcia pracy.

Spotkań z pracodawcami

Wiele osób przebywających w Polsce już pracuje ale myśli o zmianie pracy lub chce zacząć prace ale nie wie od czego zacząć. W projekcie zaplanowano spotkania z pracodawcami jako doświadczenie i praktykę poznania rynku pracy i pracodawców, ich oczekiwań i możliwości zatrudnienia.


Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu
УКРАЇНСЬКА ВЕРСІЯ


BIURO PROJEKTU


BIURO PROJEKTU

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”
Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 64

    e-mail.: ukraina@swp.org.pl
   Tel.: +48 539 537 550

Projekt jest finansowany ze środków z budżetu państwa polskiego rozdysponowanych przez
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – WSPARCIE I AKTYWIZACJA CUDZOZIEMCÓW NA LATA 2022 – 23.PATRONAT MEDIALNY


OPRACOWANIE INFORMATYCZNE I GRAFICZNE PORTALU
© POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - patron medialny Mistrzostw

Kopiowanie całości lub części zabronione. Materiał chroniony prawem autorskim.STRONĘ WYŚWIETLONO DOTYCHCZAS 12482 RAZYfacebook