SWP




2023-11-17 Dbamy o Polskość! Kazachstan

Dzieci i młodzież są nadzieją i filarem przetrwania polskości w Kazachstanie. W sobotę 11 listopada 2023 r. uczniowie języka polskiego z Pierwomajki, Łozowoje i Kamyszenki uroczyście upamiętnili 105. rocznicę odzyskania niepodległości. W Domu Polskim w Pierwomajce uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, a następnie odczytany został okolicznościowy list Pana Profesora dr. hab. Jacka Gołębiowskiego, Dyrektora Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego. W dalszej części spotkania, przy dźwiękach muzyki Fryderyka Chopina, uczniowie wysłuchali historii o kluczowych momentach w walce o niepodległość Polski.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończyły się wręczeniem wszystkim uczniom prezentów ufundowanych przez Ambasadę RP w Astanie, Wydział Konsularny i Polonii. Dopełnieniem świętowania był poniedziałkowy Bieg Niepodległości.

To było wyjątkowo radosne święto!



Arleta i Jerzy Heresztyn
Nauczyciele skierowani do pracy dydaktycznej przez ORPEG
Kazachstan, Pierwomajka







Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów