SWP
2023-09-30 Wydarzenia – realizacja cyklu spotkań okolicznościowych i integracyjnych Solecznickiego Oddziału Rejonowego Związku Polaków na Litwie Litwa

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” pragnie poinformować o realizacji zadania publicznego pn. Wydarzenia – realizacja cyklu spotkań okolicznościowych i integracyjnych Solecznickiego Oddziału Rejonowego Związku Polaków na Litwie.

Dotację na realizację przedsięwzięć otrzymał Solecznickiego Oddziału Rejonowego Związku Polaków na Litwie.

W ramach zadania zostaną zorganizowane przedsięwzięcia upamiętniające Powstanie Styczniowe uroczystości z okazji świąt Majowych oraz obchodów Dnia Niepodległości Polski.

Celem zadania jest promowanie polskiego języka, kultury i tradycji narodowej, prezentowanie osiągnięć polskich środowisk w kraju ich zamieszkania, popularyzacja ważnych w historii Polski wydarzeń i postaci, zwiększenie wewnętrznej motywacji do działań na rzecz utrwalania polskiej tożsamości narodowej, budowanie więzi z lokalną społecznością.


Kwota dotacji: 45 000,00 PLN
Całkowita wartość projektu: 47 370,00 PLNZADANIE PUBLICZNE FINANSOWANE JEST ZE ŚRODKÓW
KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW
W RAMACH KONKURSU POLONIA I POLACY ZA GRANICĄ 2023


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów