SWP
2022-02-02 ZAPRASZAMY NA XV ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE Polska

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" od lat jest organizatorem Letnich i Zimowych Światowych Igrzysk Polonijnych, które odbywają się co dwa lata na przemian: w latach parzystych Zimowe, w latach nieparzystych Letnie. Rok 2022 jest czasem rywalizacji w sportach zimowych. Pomimo trudności związanych z pandemią, która do ostatniego dnia trzymała nas w niepewności, zapraszamy Państwa na wspólne Wielkie Święto Sportu Polonijnego do malowniczej Wisły - w powiecie cieszyńskim. Beskid Śląski czeka gwarantując olimpijskie warunki i przepiękne widoki.

Tegoroczne XV Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne odbędą się w dniach od 27 lutego do 3 marca 2022 roku.

Wśród konkurencji przewidziano rywalizację w narciarstwie alpejskim - slalomie i slalomie gigancie, narciarstwo biegowe w stylu dowolnym i klasycznym, snowboard, wielobój łyżwiarski, nordic walking oraz turniej rodzinny, bowiem jak zwykle serdecznie zapraszamy na zawody całe rodziny. To dobra okazja do wypoczynku i integracji w gronie Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Oprócz rywalizacji sportowej program Igrzysk oferuje szereg wydarzeń kulturalnych. Spotkania z wybitnymi polskimi sportowcami, olimpijczykami, wieczory tematyczne poświęcone Polonii.

Partnerem Igrzysk jest Polski Komitet Olimpijski (PKOL) zapewniający stosowny poziom merytoryczny zawodów oraz fundującym puchar fair play prezesa PKOL dla zawodnika wyróżniającego się postawą sportową względem konkurentów.

Zapraszamy Polonię i Polaków z zagranicy

Przypominamy, że prawo udziału i startu w Igrzyskach mają wszystkie osoby będące Polakami, bądź mające polskie pochodzenie, stale mieszkające za granicą, bez względu na posiadane obywatelstwo, a także małżonkowie i dzieci. W związku z tym każdy uczestnik składa stosowne oświadczenie, zawarte w formularzu rekrutacyjnym.

Ze względu istniejącą niestety nadal pandemię, Igrzyska odbywać się będą zgodnie ze wszystkimi wytycznymi zawartymi w ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w ścisłym reżimie sanitarnym obowiązującym w terminie przeprowadzania Igrzysk. Reżim sanitarny będzie przestrzegany zarówno w obiektach noclegowych, autokarach, jak i podczas zawodów oraz ze wszystkimi zasadami prowadzącymi do bezpiecznego pobytu w trakcie Igrzysk. Bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich uczestników jest najważniejsze i wszystkie procedury będą temu podporządkowane. Szczegółowe wytyczne dostępne są w portalu Igrzysk.

Mimo tych obostrzeń, jak wskazuje nasza praktyka z ostatniego roku, nic nie przeszkodzi nam w dobrej zabawie a duch sportowy, z jakiego słynie Polonia, zwycięży wszelkie przeszkody. Tak było w lecie ubiegłego roku na XX Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych, Międzynarodowym Festiwalu Biegowym, młodzieżowych turniejach tenisa i pływania, Polonijnych Biegach Niepodległości, w zimie na Międzynarodowych Polonijnych Mistrzostwach w Narciarstwie Biegowym, wymieniać by można długo.

Czas na rejestrację...

W portalu tegorocznych Igrzysk dostępny jest już formularz zgłoszeniowy. Zapisy trwają do 11 lutego 2022 r.

Czasu jest więc mało, ale do ostatniej chwili staraliśmy się zapewnią zawodnikom optymalne warunki i przezwyciężyć trudności związane z rygorami sanitarnymi, toteż liczymy na wyrozumiałość. Niech to Wielkie Święto Sportu Polonijnego nie odbędzie się bez Państwa udziału!

Przed wypełnieniem zgłoszenia bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem i warunkami uczestnictwa.

Czekamy na Państwa w Wiśle!


PORTAL IGRZYSK - REGULAMINY - ZAPISY
PORTAL IGRZYSK ZIMOWYCH 2022Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów