SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2021-07-17 "Perły" z Doliny na Ukrainie na "Lecie z Polską" Wspólnoty Polskiej Polska

Grupa dziecięco-młodzieżowa z Doliny na Ukrainie bierze udział w akcji "Lato z Polską", zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" Oddział w Opolu. Są to członkowie zespołu wokalno-tanecznegp "Perła", działającego przy parafii rzymsko-katolickiej i tamtejszej Sobotniej Szkole Kultury i Języka Polskiego.

Opolszczyzna po raz kolejny udowadnia swoją gościnność i otwartość na przybyszów ze Wschodu. Grupę przyjmowały już organizacje społeczne z Kędzierzyna-Koźla i Głubczyc. Teraz zespół jest gościem burmistrza Korfantowa Janusza Wójcika oraz pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" wszędzie odwdzięcza się za gościnność koncertowaniem, prezentując piękny program patriotyczny zat. 'Mój stary dom".

Słowa uznania należą się ks. Krzysztofowi Panasowcowi, proboszczowi z Doliny, a zarazem opiekunowi tej grupy, który z niezwykłą determinacją przeprowadził młodzież przez granicę, co w obecnych warunkach pandemicznych jest niezwykle skomplikowane."Lato z Polską" 2021

Akcja "LAto z Polską" organizowana od wielu już lat przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" w tym roku jest możliwa dzięki pomocy samorządów lokalnych. W skali całego kraju udział w pobytach weźmie ponad 1000 rodaków z różnych stron świata. Pobyty odbędą się ml.in. w Łomży, Lusowie, Ostródzie, Wieliczce, Wadowicach, Częstochowie, Chełmży, Niepołomicach czy we Wrocławiu.LATO Z POLSKĄ - PRZEGLĄD WYDARZEŃSTOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"