2020-01-21 WYSTAWA SPORT POLONIJNY 2019 w Centrum Olimpijskim Polska

21 stycznia 2020 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyło się otwarcie wystawy „Sport Polonijny 2019”. Wystawa prezentuje największe wydarzenia sportowe organizowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” we współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim w 2019 r., takie jak: I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych w Krynicy Zdroju, XIX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Łomży, XIX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne w Gdyni, Sejmik Polonijny PKOl czy Międzynarodowy turniej piłki nożnej - "Young Football Cup".

Prezes Stowarzyszenia Dariusz Piotr Bonisławski, witając zebranych, zaznaczył, że poza edukacją, kulturą czy nauką, to właśnie sport jest jedną z najważniejszych dziedzin działalności Stowarzyszenia na arenie polonijnej. „Sport jest najlepszym czynnikiem integrującym Polonię.” – podkreślił.

Sport Polonijny roku 2019 to 11 wydarzeń międzynarodowych m.in. w Warszawie, Gdyni, Krynicy Zdroju, Ostródzie, Wrocławiu i Pułtusku, w których wzięło udział ponad 4000 sportowców polonijnych z 32 krajów z 6 kontynentów. Sportowcy polonijni pochodzili z ponad 50 organizacji i klubów polonijnych i mieli możliwość zmierzenia się w 26 dyscyplinach sportowych.

Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński podkreślił znaczenie wieloletniej współpracy ze Wspólnotą Polską oraz możliwość debaty na temat stanu sportu polonijnego podczas takich wydarzeń jak Sejmik Polonijny, który organizowany jest przy okazji Letnich Igrzysk Polonijnych.


Wystawę można zwiedzać do 21 lutego 2020 r.
w siedzibie Centrum Olimpijskiego PKOl,
Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie.

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"

facebook