2019-12-05 Teatr w Domu Polonii w Pułtusku Polska

W sezonie jesiennym w Domu Polonii w Pułtusku zostały wystawione trzy spektakle teatralne,  ukazujące sztukę w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej, odwołujące się do dziedzictwa kulturowego Polski. Przedstawienia teatralne zorganizowane przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "TEATR I TANIEC" 2019


"ARTYŚCI NA SZLAKU"

w reżyserii Mateusza Dewery  odbył się w dniu 27 września 2019r.

Krótki opis sztuki.

Spektakl pokazuje drogę armii gen. Andersa, którą szli również artyści, aktorzy, śpiewacy. Ich zadaniem było dodanie otuchy wszystkim żołnierzom, nie tylko Polskim. Występowali m.in. dla Rosjan, Anglików, by dać im trochę innego życia- poza polem walki. Przebyli długą drogę - w zamyśle od Lwowa do Londynu. Spektakl pokazuje tę drogę z ich perspektywy.

Obsada sztuki: Julita Kożuszek, Jacek Malanowski, Adrian Gawlik, Joanna Juchy, Natalia Pietrasz.Na youtube: Spektakl "Artyści na szlaku" .
https://youtu.be/Xr4Wor5ihig


"PAN TADEUSZ Z M3"

w reżyserii Jarosława Witaszczyka odbył się w dniu 11 października 2019r.

Krótki opis sztuki.

Pewnego dnia, na jednym z osiedli, wprost z książki zjawia się w Pan Tadeusz. Na początku domownicy są przerażeni i chcą pozbyć się intruza. Najpierw biorą go hydraulika, później za obłąkanego uciekiniera z zakładu dla psychicznie i nerwowo chorych, żeby w końcu przekonać się do jego obecności. Rodzina, którą nawiedził bohater mickiewiczowskiej epopei to Ewa i Jacek Soplicowie oraz ich córka Zofia – uczennica klasy maturalnej. Rodzinę co rusz odwiedza ich dość wścibska sąsiadka – młoda wdowa – Telimena Wiśniewska. Mimo, iż sąsiadka Telimena komplikuje nieco i tak dziwną codzienność państwa Sopliców, to historia, w każdym ze swoich wątków, kończy się pomyślnie.

Autor: Jan Jakub Należyty
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska -Należyty
Obsada: Marcin Zarzeczny, Ewa Romaniak, Jan Mancewicz, Agata Darnowska, Natalia Pietrasz.Na youtube: Pan Tadeusz z M3
https://youtu.be/BkeSPJP2ZL4


"WPADKI MIŁOSNE"

w reżyserii Dariusza Gnatowskiego odbył się w dniu 27 października 2019r.

Krótki opis sztuki.

Cztery piękne kobiety, trzech przystojnych mężczyzn – jak to w życiu bywa – nie do pary.
Czy można kochać gburowatego osiłka, zawsze nieobecnego dyplomatę, męża, który odszedł do młodszej i mężczyznę bez skrupułów? Cztery kobiety w Szkole Rodzenia im. Marii Skłodowskiej – Curie i trzech znakomitych muzyków. Cztery tajemnice i…czworo dzieci na szczęśliwe zakończenie.

Muzyka: Roman Czubaty
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska – Należyty
Teksty piosenek: Jan Jakub Należyty
Przygotowanie wokalne: Dorota Wasilewska
Choreografia: Wojciech BlaszkoNa youtube: Wpadki Miłosne cz.1: https://youtu.be/ST29hRA5AoENa youtube: Miłosne cz.2: https://youtu.be/lpPKePu6Yn0


STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"

facebook