2019-09-20 MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - "YOUNG FOOTBALL CUP" Polska

Na zaproszenie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” do Pułtuska przyjechali młodzi zawodnicy z trzech krajów, aby wziąć udział w kolejnym turnieju piłki nożnej Young Football Cup.

Reprezentanci Litwy - Szkoła Sportowa Samorządu Rejonu Wileńskiego, Białorusi – Sokół Grodno i Ukrainy - Pogoń Lwów, wraz z zawodnikami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku oraz Polonii Warszawa rozegrają zawody w dwóch kategoriach wiekowych. Mecze rozgrywane będą w Pułtusku i w Warszawie. Wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki pozwoliło zapewnić godne warunki zarówno samych rozgrywek, jak i całego pobytu młodych Polaków mieszkających za granicą.

Wierzymy, że wspólnie spędzony czas, zabawa, sportowa rywalizacja w duchu fair play przyczynią się do zacieśniania więzi między polską młodzieżą żyjącą na co dzień w czterech różnych krajach.
DZIEŃ PIERWSZY

Pierwszy dzień Turnieju Young Football Cup odbył się w bardzo dobrej atmosferze.

Cieszymy się ze sportowych wrażeń, których dostarczyli nam zawodnicy. Nie brakowało emocjonujących, spotkań pełnych zwrotów akcji. Była radość po zwycięstwach i łzy po przegranej. Mogliśmy podziwiać fantastyczny doping kibiców z Lwowa. Brakiem gościnności wykazały się obydwie drużyny gospodarzy, wygrywając w swoich kategoriach wiekowych. Jednak tego chcemy tylko gratulować a pozostałych zachęcić do sportowej walki w drugim dniu Turnieju. Zawodnicy Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Ireny Szewińskiej zgarnęli również wyróżnienia dla najlepszego strzelca - Kordowski Jakub, oraz bramkarza turnieju - Gabryś Kamiński. Za najlepszego zawodnika dzisiejszego dnia rozgrywek uznano Yaromyra Panchyshyna z Pogoni Lwów.Wizytę w Warszawie, wspólnie z naszymi gośćmi z Białorusi, Litwy i Ukrainy rozpoczęliśmy od zwiedzania Stadionu Miejskiego Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego. Cieszy nas postawa zawodników, którym nie wystarczył smak loży VIP, loży prasowej, Sali konferencyjnej czy nawet ławki rezerwowych. Byli z nami tacy, którzy głośno i wyraźnie zadeklarowali, że na tym stadionie będą kiedyś grali.

Tego wszystkim życzymy i niech zachęcają nas do tego słowa Marszałka Piłsudskiego:
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.
Do zobaczenia w trakcie drugiego dnia Turnieju Young Football Cup!STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"

facebook