2019-08-20 „Polska jest w Tobie” - młodzież z Brazylii, Wenezueli, Włoch, Belgii i Francji Polska

20 sierpnia Minister Szymon Szynkowski vel Sęk spotkał się z młodzieżą z Brazylii, Wenezueli, Włoch, Belgii i Francji, uczestniczącą w pobycie edukacyjnym w ramach projektu „Polska jest w Tobie”. W spotkaniu wzięli udział również Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Piotr Bonisławski oraz Konsul RP w Caracas Milena Łukasiewicz.

Spotkanie było okazją do wysłuchania wrażeń młodych ludzi odwiedzających Ojczyznę swoich przodków. Opowiadali oni o tym, co podobało im się najbardziej i co ich w Polsce zaskoczyło. Grupa z Brazylii przedstawiła krótką część artystyczną – piosenkę w języku polskim oraz tradycyjny taniec łączący elementy brazylijskie i polskie.

W trakcie dwutygodniowego pobytu młodzież nie tylko poznaje historię i kulturę Polski zwiedzając najważniejsze miejsca i zabytki, ale także uczestniczy w zajęciach z języka polskiego.

Projekt „Polska jest w Tobie” jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy - powstał przy wsparciu Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do rozwoju projektu przyczyniło się też Centrum Myśli Jana Pawła II. Projekt finansowany jest w większości ze środków Senatu RP, w ramach sprawowanej opieki nad Polonią i Polakami poza granicami.STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"

facebook