SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2020-12-11 III. edycja Polonijnego Biegu Niepodległości w Sydney Polska

W 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Polski Komitet Olimpijski oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” zainicjowały na całym świecie organizację Polonijnych Biegów Niepodległości pod hasłem "BIEGNIJMY RAZEM NA CHWAŁĘ NIEPODLEGŁEJ".

W Australii Polonijny Bieg Niepodległości w odbył się w niedzielę 6 grudnia, tradycyjnie na terenie Klubu Sportowego „Polonia” w Plumpton na symbolicznym dystansie 1918 metrów.

Organizatorami byli Rada Naczelna Polonii Australijskiej oraz Klub Sportowy „Polonia”.

W Biegu uczestniczyło wiele osób, na czele z ambasadorem RP w Australii p. Michałem Kołodziejskim oraz konsul generalną RP w Sydney dr Monika Kończyk. Pogoda dopisala, wszyscy ukończyli Bieg.

Zwycięzcą Biegu Niepodległości 1918-2020 został Roger Ławoński, drugi dobiegł do mety Robert Kowalczyk, a trzeci był Eric Ławoński. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, o które zadbało Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, a zostały sfinansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą.

Bieg cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży polonijnej.


Dziękujemy uczestnikom i kibicom, do zobaczenia za rok!

Małgorzata Kwiatkowska (RNPA) i Adam Biziuk („Polonia”)


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"