SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2020-11-16 Polonijny Bieg dla uczczenia Święta Niepodległości w Berlinie Niemcy

W tym roku w Berlinie po raz kolejny zorganizowany został Polonijny Bieg dla uczczenia Święta Niepodległości . Organizatorami Biegu sa Polonia United - Młodzieżowa Kadra Berlina, Związek Polaków w Niemczech "Rodło", przy wsparciu Polnische Botschaft in Deutschland Ambasada Polski w oraz Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", które przekazało medale oraz dyplomy dla uczestników.

W wydarzeniu wzięło udział 80 uczestników. W związku z ograniczeniami wynikającymi z obecnej sytuacji pandemiczną, Polonijny Bieg odbył się w trybie online.

Do pokonania był dystans 1918 metrów. Uczestnicy poprzez zdjęcia, które wysyłali do Trenerów Sławomira Strychonia i Adama Tesmera, potwierdzili swój udział w biegu.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.Polska szkółka piłkarska P.O.C Olympia Polonia United.STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"