SWP
2024-05-07 V ŚWIATOWE POLONIJNE MISTRZOSTWA ŻEGLARSKIE Gdynia 20-23 czerwca 2024 r. Polska

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polski Komitet Olimpijski, Pomorski Związek Żeglarski oraz Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni zapraszają na V Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskich im. inż. Tadeusza Wendy, które odbędą się w Gdyni w dniach 20-23 czerwca 2024 r.

Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie to największe tego typu wydarzenie organizowane dla żeglarzy polonijnych. O randze tych regat świadczy przybycie uczestników z różnych stron świata podczas zeszłorocznej edycji. Regaty wpisują się w obchody corocznych Dni Morza, które odbędą się w tym czasie w Gdyni. Poza zmaganiami sportowymi na uczestników czeka zatem wiele dodatkowych atrakcji. Będzie to również okazja do spotkania z wybitnymi polskimi żeglarzami. Regaty będzie wspierał żeglarz polarny Ireneusz Kamiński na jachcie „Admirał Dickman”.

MIEJSCE I TERMIN REGAT

Regaty - zawody zostaną rozegrane na wodach Zatoki Gdańskiej w dniach 21-22 czerwca 2024 r.
Miejsce postoju jachtów: Marina Yacht Park, w gdyńskim Basenie Prezydenta

Marina Yacht Park na mapie

W regatach biorą udział amatorskie polonijne załogi żeglarskie, 3-4 osobowe (w przypadku sternika z Pomorskiego Związku Żeglarskiego) lub 4-5 osobowe (z własnym sternikiem).

JACHT 2020

Regaty zostaną przeprowadzone w Klasie 2020. Jacht klasy 2020 przeznaczony jest do powszechnej nauki żeglowania od podstaw dla dzieci i młodzieży, do podnoszenie umiejętności i kwalifikacji żeglarskich, przygotowania do egzaminu i egzaminowania na patent żeglarza jachtowego. Konstrukcja jachtu, określona powszechnymi kryteriami Norm Europejskich ISO, umożliwia swobodę żeglowania bez asekuracji zewnętrznej.

Na każdym jachcie obowiązują załogi 4-5 osobowe. Dopuszcza się start dzieci w załodze od 16 roku życia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH POLONIJNYCH ŻEGLARZY

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej Mistrzostw.


STRONA MISTRZOSTW - REJESTRACJA


Rejestracja załóg do 26 maja 2024 r.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
ORGANIZATOR

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”,

PARTNER STRATEGICZNY
GŁÓWNY PATRON MEDIALNY - POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów