SWP
2021-04-24 WIELKI KONKURS WSPÓLNOTY POLSKIEJ NA DZIEŃ POLONII I POLAKÓW ZA GRANICĄ Polska

Zbliża się wielkie święto Polonii i Polaków za Granicą, które przypada 2 maja. Z tej okazji Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" oraz Polonijna Agencja Informacyjna SWP ogłasza drugą już edycję konkursu "Polska to dla mnie...".

POLSKA TO DLA MNIE…

No właśnie. 2 maja, Dzień Polonii i Polaków za Granicą to dobry moment aby zastanowić się czym dla mnie jest Polska i jak budować solidarność między rodakami.

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” organizując obchody tego ważnego święta zachęca do wzięcia udziału w drugiej już edycji konkursu „Polska to dla mnie…”, który przybliży nam rozumienie polskości wśród rodaków rozsianych po całym świecie.

Może to być również okazja do wyrażenia solidarności z Polakami żyjącymi na Wschodzie, którzy potrzebują naszej pomocy. Pamiętajmy o nich w duchu solidarności, tak bliskiej naszej polskiej tradycji.

Czekamy na Państwa prace – zdjęcia, filmy, piosenki, recytacje, twórczość plastyczną. Zarówno dorosłych jak i młodzieży oraz dzieci.

W ubiegłym roku na konkurs zgłoszono ponad tysiąc prac, z czego do finału zakwalifikowało się ponad 500. Wszystkie prezentowaliśmy w naszych portalach internetowych i profilach społecznościowych. Obejrzała je wielomilionowa publiczność.

Także w tym roku każdy kto mieszka poza granicami naszego kraju i czuje się Polakiem jest mile widziany i oczekiwany w konkursie. Nie może Państwa zabraknąć.

Najlepsze prace nagrodzimy zestawami atrakcyjnych upominków, a dla młodzieży przeznaczyliśmy odrębną pulę miejsc w przyszłorocznej akcji edukacyjno-wypoczynkowej „Lato z Polską” czyli cieszącym się niesłabnącą popularnością pobycie wakacyjnym w naszym kraju.

Nagrodę specjalną wyróżniającą walor poznawczy prac ufundowała Polonijna Agencja Informacyjna, patron medialny zapewniający obsługę techniczną przedsięwzięcia.

Wspólnota Polska od 30 lat wypełnia misję opieki na Polonią i Polakami za granicą. 2 maja jest ukoronowaniem naszych starań. Stwórzmy wspólnotę, świętujmy go razem.Nagrody w konkursie "Polska to dla mnie..."

 • 15 zestawów nagród rzeczowych
  – m.in. książki, słowniki, gry planszowe, upominki okolicznościowe
 • 20 osób – dzieci i młodzież do 18. roku życia
  – udział w pobycie edukacyjno-integracyjnym „Lato z Polską” w Polsce latem 2022 r.
 • Nagroda specjalna Polonijnej Agencji Informacyjnej
  za walory poznawcze nadesłanej pracy

Zgłoszenia prac do konkursu

Prace należy nadsyłać na adres mailowy Polonijnej Agencji Informacyjnej: pai@pai.media.pl
z dopiskiem "Polska to dla mnie 2021"

W celu prawidłowej identyfikacji uczestników prosimy o podanie:

 • Imienia i nazwiska,
 • kraju zamieszkania (poza Polską),
 • wieku (w przypadku dzieci i młodzieży),
 • ewentualnie (nie jest to wymagane) przynależności do organizacji polonijnej.

Prezentacja prac i rozstrzygnięcie konkursu

Wszystkie prace zakwalifikowane do konkursu zostaną zaprezentowane w portalach internetowych Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" oraz Polonijnej Agencji Informacyjnej SWP

Dodatkowo prace konkursowe będą prezentowane w czasie obchodów Dnia Polonii i Polaków za Granicą 2 maja 2021 roku.

Do 10 maja wyłonieni zostaną laureaci konkursu, o czym poinformujemy ich drogą mailową lub za pomocą komunikatorów elektronicznych.

Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w specjalnym pokazie w mediach społecznościowych, na stronach prowadzonych przez SWP i PAI


Zachęcamy do udziału w konkursie i czekamy na Państwa prace!
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów