WSPÓLNOTA POLSKA DLA MŁODZIEŻY

KLUB
STUDENTA POLONIJNEGO


Klubu Studenta Polonijnego przy Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska", pozwala na realizację wielu pomysłów zgłaszanych przez młodzież oraz umożliwia studentom zaplanowanie ścieżek rozwoju osobistego, gromadzenie różnorodnych doświadczeń i stwarza szansę poznania większej liczby osób polskiego pochodzenia.Droga Młodzieży Polonijna!

Klub Studenta Polonijnego serdeczne zaprasza do dołączenia się! Z niecierpliwością czekamy na nowych członków, nowe pomysły oraz działania!

Jeżeli:

  • posiadasz polskie korzenie
  • jesteś uczniem ostatniej klasy liceum lub technikum, studentem, doktorantem lub uczestnikiem rocznego kursu przygotowawczego
  • masz chęć działania na rzecz środowiska polonijnego

Dołącz
do nas!


KSP działa w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku oraz Budapeszcie!

Poniżej możesz zapoznać się z regulaminem Klubu Studenta Polonijnego w Warszawie, pobrać formularz zgłoszeniowy!
W formularzu, w rubryczce „przedstawicielstwo KSP” trzeba zaznaczyć do którego z Klubów chcesz należeć.

Formularz należy wysłać na adres pocztowy – stypendia@wspolnotapolska.org.pl

Uwaga! Musisz wysłać uzupełniony formularz nawet, jeżeli już przynależysz de facto do KSP.ROK 2020 - DZIAŁANIA KLUBU STUDENTA POLONIJNEGO


11.11.2020

KONFERENCJA: „POLACY, KTÓRZY ZMIENILI ŚWIAT”

W dniu Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2020 roku, członkowie Klubu Studenta Polonijnego w Warszawie działającego przy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” w ramach projektu „Łączy nas Polska” zogranizowali konferencję naukową: „Polacy, którzy zmienili świat”.
Szczególną uwagę poświęcono kulturze polskiej, zachęcając młodzież akademicką do zaznajomienia się z dorobkiem słynnych Polaków oraz ich miejscu i wkładzie w rozwój kultury i nauki nie tylko europejskiej, lecz i światowej. Polska dała światu wielu utalentowanych ludzi - polityków, działaczy i prawników. Konstanty Borzęcki, Kazimierz Pułaski i Rafał Lemkin zostawili po sobie wielki dorobek, lecz są nieznani ogółowi społeczeństwa polskiego. Właśnie dlatego w tym symbolicznym i tak ważnym dla nas dniu warto się z nimi zapoznać.

WIĘCEJ INFORMACJI17.10.2020

SPOTKANIE KLUBU STUDENTA POLONIJNEGO W GDAŃSKU

Zapraszamy serdecznie na pierwsze spotkanie Klubu Studenta Polonijnego Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Gdańsku! Spotkanie odbędzie się 17 października (sobota) o 15:00, adres – ul. Czyżewskiego 13, Sopot.
Zapraszamy wszystkich chętnych aktywnych studentów polskiego pochodzenia do tworzenia Klubu razem z nami!
Podczas spotkania będziemy omawiać przyszłą działalność naszego Klubu, zaplanujemy realizację projektu „Łączy nas Polska” oraz dowiemy się więcej na temat stypendiów naukowych SWP w semestrze jesiennym 2020.

WIĘCEJ INFORMACJI12.10.2020

POLSKIE OBYWATELSTWO
- WARTO JE MIEĆ!

Klub Studenta Polonijnego Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" zaprasza wszystkich bardzo serdecznie na spotkanie (online) dot. uzyskania obywatelstwa polskiego.
Ponieważ celami i zadaniami Klubu są: wymiana doświadczeń i posiadanej wiedzy pomiędzy członkami Klubu oraz upowszechnianie wiedzy na temat Polonii, Polaków za granicą, stosunków międzynarodowych, polityki polonijnej oraz polityki zagranicznej Rzeczypospolitej Polskiej, członkowie Klubu zdecydowali organizować spotkanie, na którym przybliżą tematykę związaną z nabyciem obywatelstwa polskiego w oparciu o własne doświadczenia.

WIĘCEJ INFORMACJI09.10.2020

Klub Studenta Polonijnego w Warszawie obchodzi drugą rocznice swojego powstania.

9 października 2018 roku w Siedzibie Biura Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Wspólnota Polska powstał Klub Studenta Polonijnego. Pomysł Klubu zrodził w czasie pierwszego, po wakacjach, spotkania młodzieży polskiego pochodzenia, w którym uczestniczyli dotychczasowi stypendyści, wolontariusze działający przy Stowarzyszeniu oraz nowe osoby, zainteresowane udziałem w spotkaniach integrujących młodzież.

Warszawski oddział KSP powstał jako pierwszy. W ciągu dwóch lat przeprowadziliśmy wiele spotkań o różnym charakterze. Na początku organizowaliśmy spotkania mające charakter integracyjny, nie brakowało też wydarzeń uroczystych, okolicznościowych – obchodów świąt. Z biegiem czasu powstawały pomysły na spotkania, które są pomocne, wspierające, będące miejscem wymiany doświadczeń. Z inicjatywy Członków KSP powstał m.in. projekt „Starter Polonijny”, celem którego jest wsparcie osób chętnych podjęcia studiów w Polsce.

WIĘCEJ INFORMACJI08.10.2020

KLUB STUDENTA SWP: STUDIA W POLSCE - JAK SIĘ W NICH ODNALEŹĆ?

Klub Studenta Polonijnego działający przy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” zaprasza na spotkanie online „Studia w Polsce: jak się w nich odnaleźć?” Konferencja odbędzie się 8 października o godzinie 18:00 według czasu polskiego.
Spotkanie będzie poświęcone tematyce studiów w Polsce, działalności Klubu Studenta Polonijnego oraz możliwości uzyskania wsparcia ze strony Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w postaci stypendium naukowego oraz w wsparcia ze strony członków Klubu Studenta Polonijnego.

WIĘCEJ INFORMACJI21.09.2020

„Łączy nas Polska”
NOWY PROJEKT STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA"

„Łączy nas Polska” to projekt finansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
realizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. to może wziąć udział: młodzież studiując w Polsce, skupiona wokół Klubów Studenta Polonijnego działających przy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku.

Zaplanowane działania: zorganizowanie przez KSP spotkań młodzieży we wskazanym mieście i wypracowanie kilku propozycji projektów integrujących środowisko akademickie. Wybrany projekt zostanie skierowany do realizacji, a zespół, który go zrealizuje według przygotowanego wniosku i po osiągnięciu założonych rezultatów otrzyma nagrodę pieniężną.

WIĘCEJ INFORMACJI19.09.2020

WIECZÓR KINA POLSKIEGO W KLUBIE STUDENTA POLONIJNEGO WSPÓLNOTY POLSKIEJ

W nadchodzącą sobotę̨ (19 września 2020) Klub Studenta Polonijnego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” serdecznie zaprasza wszystkich na wieczór kina polskiego! W ramach spotkania planujemy projekcję filmu „Chłopaki nie płaczą” – polska komedia sensacyjna w reż̇yserii Olafa Lubaszenki.

WIĘCEJ INFORMACJI17.06.2020

Spotkanie studentów:
"System edukacji w Polsce oraz Kanadzie"

W środę, 17 czerwca odbyło się spotkanie Klubu Studenta Polonijnego Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" ze Stowarzyszeniem Polskich Studentów na Uniwersytecie w Toronto.

Spotkanie miało charakter zapoznawczy, z tego względu każdy klub na początku krótko zaprezentował swoją działalność, a każdy uczestnik spotkania miał możliwość zabrania głosu i powiedzenia kilku słów o sobie.

WIĘCEJ INFORMACJI04.06.2020

Członkowie Klubu Studenta Polonijnego podczas pandemii

Co w czasach pandemii porabiają członkowie Klubu Studenta Polonijnego Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"?... Róznorodność pomysłów na spędzanie - w dużej mierze - wolnego czasu jest przeogromna. Można rozkoszować się "nic-nie-robieniem" lub doskonalić warsztat artystyczny. Nadal w modzie jest czytanie, nauka języka polskiego, sport, film. Zresztą - sami zobaczcie.

WIĘCEJ INFORMACJI30.01.2020

SEMINARIUM ,,DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZACJI POLONIJNYCH W PAŃSTWACH BYŁEGO Związku Radzieckiego".

30 stycznia 2020r. w Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, w Klubie Studenta Polonijnego, odbyło się seminarium naukowe, którego tematem była ,,Działalność Organizacji Polonijnych w Państwach byłego Związku Radzieckiego. Problemy i Perspektywy Rozwoju.” Seminarium zostało zorganizowane oraz poprowadzone przez Członkinię Klubu Studenta Polonijnego - Valentinę Prudskaya, w ramach jej pracy doktoranckiej.

WIĘCEJ INFORMACJI17.01.2020

PIERWSZE SPOTKANIE KLUBU STUDENTA POLONIJNEGO W 2020 ROKU

Pierwsze spotkanie Klubu Studenta Polonijnego w nowym 2020 roku było okazją do podsumowania aktywności w minionym roku 2019 i wspólnym zaplanowaniu przyszłych działań.

WIĘCEJ INFORMACJI

POPRZEDNIE SPOTKANIA W KLUBIE STUDENTA POLONIJNEGO


CZYM JEST KLUB STUDENTA POLONIJNEGO


Klubu Studenta Polonijnego przy Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska", pozwala na realizację wielu pomysłów zgłaszanych przez młodzież oraz umożliwia studentom zaplanowanie ścieżek rozwoju osobistego, gromadzenie różnorodnych doświadczeń i stwarza szansę poznania większej liczby osób polskiego pochodzenia.

NA POCZĄTKU BYŁ POMYSŁ

Pomysł Klubu zrodził się 9 października 2018 r., w siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w czasie pierwszego po wakacjach spotkanie młodzieży polskiego pochodzenia, w którym uczestniczyli dotychczasowi stypendyści, wolontariusze działający przy Stowarzyszeniu oraz nowe osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach integrujących młodzież. Tutaj relacja ze spotkania.

Warto zapamiętać tą datę - tak oto w wyniku wspólnego namysłu i pracy powstają nowe idee zamieniane w konkretne działania.


TYM WŁAŚNIE JEST KLUB STUDENTA POLONIJNEGO STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA"ZDJĘCIA POCHODZĄ ZE SPOTKANIA MŁODZIEŻY POLSKIEGO POCHODZENIA
W DOMU POLONII IM. PROFESORA A.STELMACHOWSKIEGO STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA" W DNIU 9 PAŹDZIERNIKA 2018 R.Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.