WSPÓLNOTA POLSKA DLA MŁODZIEŻY

KLUB
STUDENTA POLONIJNEGO


Klubu Studenta Polonijnego przy Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska", pozwala na realizację wielu pomysłów zgłaszanych przez młodzież oraz umożliwia studentom zaplanowanie ścieżek rozwoju osobistego, gromadzenie różnorodnych doświadczeń i stwarza szansę poznania większej liczby osób polskiego pochodzenia.30.01.2020

SEMINARIUM ,,DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZACJI POLONIJNYCH W PAŃSTWACH BYŁEGO Związku Radzieckiego".

30 stycznia 2020r. w Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, w Klubie Studenta Polonijnego, odbyło się seminarium naukowe, którego tematem była ,,Działalność Organizacji Polonijnych w Państwach byłego Związku Radzieckiego. Problemy i Perspektywy Rozwoju.” Seminarium zostało zorganizowane oraz poprowadzone przez Członkinię Klubu Studenta Polonijnego - Valentinę Prudskaya, w ramach jej pracy doktoranckiej.

WIĘCEJ INFORMACJI17.01.2020

PIERWSZE SPOTKANIE KLUBU STUDENTA POLONIJNEGO W 2020 ROKU

Pierwsze spotkanie Klubu Studenta Polonijnego w nowym 2020 roku było okazją do podsumowania aktywności w minionym roku 2019 i wspólnym zaplanowaniu przyszłych działań.

WIĘCEJ INFORMACJI14.12.2019

SPOTKANIE CZŁONKÓW KLUBU - SOBOTA Z POLSZCZYZNĄ

14 grudnia, w Domu Polonii w Warszawie członkowie Klubu Studenta Polonijnego wzięli udział w warsztacie "Sobota z polszczyzną" - minimaratonie z językiem polskim. Językoznawca z Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Fundacji Języka Polskiego, ekspert w Poradni Językowej UW — dr Magdalena Wanot-Miśtur, w ramach warsztatu przybliżyła studentom tematykę ekspresowej poradni językowej, słownych podchodów pełnych zagadek i ciekawostek; podpowiedziała, gdzie szukać pomocy w sprawach językowych.

WIĘCEJ INFORMACJI06.12.2019

SPOTKANIE CZŁONKÓW KLUBU ze Stowarzyszeniem Forum Młodych Dyplomatów

W piątek, 6 grudnia o godzinie 18:00 w Domu Polonii, Krakowskie Przedmieście 64 – odbędzie się spotkanie dotyczące współpracy Kluba Studenta Polonijnego w Warszawie działającego przy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” ze Stowarzyszeniem Forum Młodych Dyplomatów.

WIĘCEJ INFORMACJI29.11.2019

WIECZÓR ANDZEJKOWY „KLUBU STUDENTA POLONIJNEGO”

Klub Studenta Polonijnego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” serdecznie zaprasza na magiczny wieczór Andzejkowy !

Zabawa odbędzie się w piątek 29 listopada, o godzinie 18:00 w Domu Polonii im. Prof. A.Stelmachowskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 64, 00-322 Warszawa.

W programie: magiczny i świąteczny klimat, wróżby, gry integracyjne, tańce oraz poczęstunek.

WIĘCEJ INFORMACJI22.11.2019

INTEGRACJA KLUBÓW STUDENTA POLONIJNEGO

W piątek, 22 listopada Klub Studenta Polonijnego, działający przy siedzibie SWP w Warszawie, na zaproszenie KSP z Krakowa odbył wizytę w pięknej, dawnej stolicy Polski - Krakowie. Kraków odkrył cudowny klimat zbliżających się świąt i spotkanie z Michałem Rusinkiem, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej

WIĘCEJ INFORMACJI08.11.2019

Spotkanie „KLUBU STUDENTA POLONIJNEGO”

8 listopada odbyło się trzecie w tym roku akademickim spotkanie Klubu Studenta Polonijnego. W jego trakcie omówiono plan aktywności KSP wobec zbliżających się wydarzeń we Wspólnocie Polskiej oraz wyświetlono film Wojtka Smarzowskiego ,,Róża”.

Film ,,Róża” zdobył wiele prestiżowych nagród. Mimo ostrych, drastycznych scen, oddaje realistyczne obrazy tamtych czasów (Mazury, rok 1945/46).

Takiego rodzaju spotkanie przed 11.11 dało możliwość refleksji, zastanowienia się i przemyślenia niełatwej drogi ku niepodległości oraz wartości jaką stanowi wolna Ojczyzna.

WIĘCEJ INFORMACJI08.10.2019

Pierwsze spotkanie „KLUBU STUDENTA POLONIJNEGO” po wakacjach

Wakacje już za nami i w końcu nadszedł czas, aby wrócić do wolontariackiej rzeczywistości, z którą będziemy się mierzyć przez cały kolejny rok akademicki. 8 października w siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” odbyło się spotkanie w ramach Klubu Studenta Polonijnego.

WIĘCEJ INFORMACJI04.08.2019

PODSUMOWANIE POBYTU INTEGRACYJNEGO POLSKIEGO ZESPÓŁU FOLKLORYSTYCZNEGO "MAZURY" Z BRAZYLII.

W dniu 4 sierpnia br. Klub Studenta Polonijnego SWP w Warszawie wraz z Polskim Zespołem folklorystycznym ,,Mazury” z Mallet (Brazylia) podsumowały trzydniowy pobyt integracyjny.

WIĘCEJ INFORMACJI02.08.2019

Polski Zespół Folklorystyczny "Mazury" z Brazylii z wizytą w Klubie Studenta

2 sierpnia o godzinie 10:30 Klub Studenta Polonijnego działający przy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” gościł młodzież z Polskiego Zespołu Folklorystycznego "Mazury" z Brazylii. Pomysł spotkania powstał podczas Kongresu Młodzieży Polonijnej w Kurytybie.

WIĘCEJ INFORMACJI18.06.2019

SPOTKANIE PRZED WAKACJAMI

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,
Zapraszamy Was serdecznie na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie Klubu Studenta Polonijnego, które odbędzie się 18 czerwca, o godz. 18:00 w Domu Polonii, w Warszawie. Na spotkaniu podsumujemy zrealizowane zadania i ustalimy plan działań na nadchodzący rok akademicki.

WIĘCEJ INFORMACJI28.05.2019

IRENA WIENIAWSKA KOMPOZYTORKA ZAPOMNIANA

W imieniu Klubu Studenta Polonijnego zapraszamy na kolejne spotkanie w najbliższy wtorek, tj. 28 maja o godz 18:00! . Poprowadzi je Maryna, stypendystka SWP , która przedstawi życiorys utalentowanej Irène Régine Wieniawski, polskiej kompozytorki, córki Henryka Wieniawskiego. Po prelekcji odbędzie się krótka część artystyczna.

WIĘCEJ INFORMACJI12.04.2019

Warsztaty "Przygotowania Palm WIleńskich"

12 kwietnia w Domu Polonii im. prof. Andrzeja Stelmachowskiego członkowie Klubu Studenta Polonijnego Stowarzyszenia "Wspólnoty Polskiej" mieli możliwość nauczyć się robienia palm wileńskich - zgodnie z tradycyjnymi wzorami i technikami - na warsztatach przygotowanych przez studentki z Wilna, Karolinę i Klaudynę Granickie. Spotkanie było też okazją wymiany życzeń świątecznych z okazji zbliżającej się Wielkanocy.

WIĘCEJ INFORMACJI02.04.2019

Warsztaty: "Nauka zadawania pytań"

Serdecznie dziękujemy członkom Klubu Studenta Polonijnego, za udział w warsztacie "Nauka zadawania pytań", który odbył się 2 kwietnia 2019 r. w Domu Polonii w Warszawie. Warsztat poprowadziła mgr Maria Erdman doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie warsztatu zapoznaliśmy się z pojęciami: historia mówiona, wywiad antropologiczny, metody badań biograficznych...

WIĘCEJ INFORMACJI19.03.2019

SPOTKANIE O USTAWIE 2.0 W SZKOLNICTWIE WYŻSZYM

We wtorek 19 marca o godzinie 18 odbyło się kolejne spotkanie Klubu Studenta Polonijnego, działającego przy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska”. Tym razem spotkanie dotyczyło nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Pani dr Agnieszka Janiak-Jasińska, Pełnomocnik Rektora ds. jakości kształcenia na Uniwersytecie Warszawskim, w sposób bardzo przystępny i ciekawy przedstawiła zmiany, które nowa ustawa wprowadza, wyjaśniła ich konsekwencje dla studentów i doktorantów oraz odpowiedziała na wszystkie pytania nurtujące studentów.

WIĘCEJ INFORMACJI5.03.2019

STYPENDIA SOCJALNE STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA" - SEMESTR WIOSENNY 2019

1 marca ruszył nabór wniosków na stypendia socjalne Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w semestrze wiosennym, z tego powodu Klub Studenta Polonijnego zorganizował spotkanie informacyjne, które odbyło się w miniony wtorek 5 marca br, tradycyjnie w siedzibie Stowarzyszenia..

WIĘCEJ INFORMACJI5.03.2019

SPOTKANIE DLA WOLONTARIUSZY MISTRZOSTW

Zgodnie z dewizą Klubu Studenta Polonijnego "Studjuj - Działaj - Rozwij się" wspieramy i promujemy aktywność wolontariuszy. Ci, którzy pomagali w organizacji I Młodzieżowych Mistrzostw Sportów Zimowych w Krynicy-Zdroju odebrali z rąk Pana Prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Piotr Bonisławski. podziękowania i medale pamiątkowe.

WIĘCEJ INFORMACJI12.02.2019

KOLEJNE WARSZTATY O WOLONTARIACIE

Zgodnie z ideą naszego Klubu: Studiuj - Działaj - Rozwijaj się zapraszamy wszystkich aktywnych, na warsztat poszerzający wiedzę o wolontariacie i doskonalący umiejętności niezbędne wolontariuszowi. Przed nami kilka dużych wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska". Między innymi I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych W Krynicy Zdrój, w wakacje XIX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne w Gdyni. Możesz brać udział w ich organizacji.

WIĘCEJ INFORMACJI31.01.2019

WARSZTATY O WOLONTARIACIE

Zgodnie z ideą naszego Klubu: Studiuj - Działaj - Rozwijaj się zapraszamy wszystkich aktywnych, na warsztat poszerzający wiedzę o wolontariacie i doskonalący umiejętności niezbędne wolontariuszowi. Przed nami kilka dużych wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska". Między innymi I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych W Krynicy Zdrój, w wakacje XIX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne w Gdyni. Możesz brać udział w ich organizacji.

WIĘCEJ INFORMACJI22.01.2019

NOC Z PIT-ami
PODATEK ZA STYPENDIA

Klub Studenta Polonijnego zaprasza stypendystów Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" na "Noc z PIT-ami", w trakcie której będzie możliwość poznania nowych zasad rozliczania podatku dochodowego od stypendiów.

Gościem specjalnym który wyjaśni zawiłości podatkowe będzie inspektor do spraw PIT Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście

WIĘCEJ INFORMACJI08.01.2019

PIERWSZE SPOTKANIE W 2019 ROKU

Z okazji Nowego Roku, składamy Wszystkim najlepsze życzenia i jednocześnie zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Studenta Polonijnego, działającego przy SWP. Spotkanie odbędzie się 8.01.2019 (wtorek) o godz. 18.00 w Dom Polonii im. Prof. A. Stelmachowskiego w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 64.

Zapraszamy stałych uczestników spotkań i projektów, ale też nowe osoby, które chcą współtworzyć środowisko młodzieży polskiego pochodzenia i zdobywać nowe doświadczenia.

WIĘCEJ INFORMACJIPOPRZEDNIE SPOTKANIA W KLUBIE STUDENTA POLONIJNEGO


CZYM JEST KLUB STUDENTA POLONIJNEGO


Klubu Studenta Polonijnego przy Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska", pozwala na realizację wielu pomysłów zgłaszanych przez młodzież oraz umożliwia studentom zaplanowanie ścieżek rozwoju osobistego, gromadzenie różnorodnych doświadczeń i stwarza szansę poznania większej liczby osób polskiego pochodzenia.

NA POCZĄTKU BYŁ POMYSŁ

Pomysł Klubu zrodził się 9 października 2018 r., w siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w czasie pierwszego po wakacjach spotkanie młodzieży polskiego pochodzenia, w którym uczestniczyli dotychczasowi stypendyści, wolontariusze działający przy Stowarzyszeniu oraz nowe osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach integrujących młodzież. Tutaj relacja ze spotkania.

Warto zapamiętać tą datę - tak oto w wyniku wspólnego namysłu i pracy powstają nowe idee zamieniane w konkretne działania.


TYM WŁAŚNIE JEST KLUB STUDENTA POLONIJNEGO STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA"ZDJĘCIA POCHODZĄ ZE SPOTKANIA MŁODZIEŻY POLSKIEGO POCHODZENIA
W DOMU POLONII IM. PROFESORA A.STELMACHOWSKIEGO STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA" W DNIU 9 PAŹDZIERNIKA 2018 R.


facebook