SWP
2024-02-09 Odszedł Andrzej Modzelewski, członek Rady Krajowej SWP Polska

Po długiej walce z ciężką chorobą, w kwiecie wieku, 8 lutego 2024 r. zmarł Andrzej Modzelewski, członek Rady Krajowej Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", wiceprezes Oddziału Warmińsko - Mazurskiego SWP, dyrektor szkoły, nauczyciel.

Człowiek znany i doceniany w swoim środowisku. Przez wiele lat był nauczycielem wychowania fizycznego, pełnił również funkcje naczelnika wydziału oświaty, ale prawdziwą jego pasją była założona przez Niego szkoła w Gromie oraz jej uczniowie. Był jej dyrektorem i organem prowadzącym, z uporem walczył o jej przetrwanie.

Drugą pasją Andrzeja byłą Polonia, której poświęcał wiele energii. Zawsze mogliśmy liczyć na nowe pomysły i wyważone, mądre rady oparte na wieloletnim doświadczeniu. Oczywiście edukacja Polaków na świecie była mu najbliższa. To wielka strata dla Wspólnoty Polskiej.

Rodzinie i bliskim Zarząd Krajowy, członkowie oraz pracownicy Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" składają najszczersze kondolencje. Andrzej pozostanie w naszej pamięci , a jego dzieła będą kontynuowane. Tyle możemy zrobić w obliczu nieuchronności losu.


Pogrzeb Andrzeja odbędzie się w poniedziałek, 12 lutego 2024 r. o godz. 10:00 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie (ul. Konopnickiej).

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów