SWP
2023-11-30 Love Dance Help pobiegli dla Niepodległej Norwegia

11 listopada pełni zapału wolontariusze Love Dance Help wzięli udział w Biegu Niepodległości z dumą trzymając flagę Polski!

Ich oddanie i zaangażowanie to hołd dla wydarzeń z 11 listopada, symbolizując ducha niepodległości i jedności narodowej.

POLONIJNE BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI 1918

Pierwsze biegi odbyły się w 100. rocznicę wydarzeń 1918 roku. To zainspirowało Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" do zaproponowania dystansu nietypowego w sporcie, wyrażającego ten ważny dla nas rok, czyli 1918 metrów. Przy czym "bieg" jest pojęciem umownym - równie dobrze można przejść spacerem tą odległość, ważne, aby stało się to w intencji święta.

Wiemy, że nie wszędzie możliwa jest oficjalna organizacja biegu. Niestety są kraje, które wrogo odnoszą się do naszej tradycji i państwowości. Ale nawet tam, co prawda bez rozgłosu, czasami indywidualnie lub w niewielkich grupach, bywało, że nocą, udało się przejść symboliczny dystans. Polaków niewiele okoliczności potrafi powstrzymać przed osiągnięciem zamierzonego celu - tego nauczała nas historia.

A Ty, jak upamiętniasz Dzień Niepodległości?

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów