SWP
2022-11-14 Koncert z okazji Święta Niepodległości Polski w Domu Polonii w Pułtusku Polska

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski, 11 listopada 2022 r. w Sali Maneż Domu Polonii w Pułtusku, w ramach cyklicznej imprezy ,,Mieszkańcy Ziemi Pułtuskiej śpiewają dla Niepodległej’’ wystąpił zespół wokalny ,,Scala Sancta’’.

Na koncert tłumie przybyli Pułtuszczanie, w sali zebrało się ponad 200 osób. Zespół wokalny wykonał 15 utworów patriotycznych, z czego 7 wraz z zespołem zaśpiewali Pułtuszczanie. Wśród utworów śpiewanych przez publiczność znalazły się m.in.: ,,Przybyli ułani pod okienko’’, ,,Pierwsza kadrowa’’, ,,O mój rozmarynie’’, ,,Piechota’’ oraz ,,Rota’’.

Scala Sancta

Zespół wokalny Scala Sancta to grupa muzyków i pasjonatów, których połączyła radość wspólnego śpiewania. Zespół powstał w Warszawie w styczniu 2016 r. Debiutancki koncert odbył się 26 czerwca 2016 r. Od tej pory chętnie koncertuje na wielu scenach, zarówno w kościołach, instytucjach kultury, jak również w plenerze podczas uroczystości historycznych, edukacyjnych i patriotycznych.

Zespół Pieśni i Tańca ,,Polanie’’ znad Dniepru

Podczas koncertu wystąpił także Zespół Pieśni i Tańca ,,Polanie’’ znad Dniepru, który tworzą zamieszkujący na Zamku Polacy z Ukrainy. Zespół zaprezentował dwa tańce, nagrodzone gromkimi brawami od publiczności.

Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wicepremier Henryk Kowalczyk, który ze wzruszeniem podziękował artystom. Zaznaczył, że szczególne podziękowania należą się rodzinom Zespołu ,,Polanie’’ znad Dniepru, oraz wszystkim tym, który obecnie walczą o wolności Ukrainy a także, w następstwie za wolność Polski.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzeniaZdjęcia: Jan Kisiel – Pułtusk.news

POLECAMY

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ
"JEST NAS 60 MILIONÓW"Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów