SWP
2022-08-07 Finał XIV Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Young Football Cup Polska

Drużyna z Ukrainy zwyciężyła w XIV Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Young Football Cup. Niedziela była drugim, finałowym dniem rozgrywek organizowanych przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" (SWP). Dzisiaj wszystko się wyjaśniło - znamy klasyfikację generalną Turnieju.

Klasyfikacja geberalna
XIV Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Young Football Cup 2022

1. Dynamo Kijów (UKR)
2. Wisła Kraków (POL)
3. Jagiellonia Białystok (POL)
4. Szkoła Mistrzostwa Sportowego APR w Ślesinie (POL)
5. RFS Riga (LOT)
6. Polonia Warszawa (POL)
7. Akademia Cultural Leonesa (ESP)
8. Pogoń Lviv (UKR)
9. Miedź Legnica (POL)
10. Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk (POL)
11. Ketera Soleczniki (LIT)
12. Wilia LTU (LIT)


WYNIKI YFC 2022


Zasadniczym celem turnieju Young Football Cup jest propagowanie sportu, wspieranie aktywności fizycznej Polonii i Polaków z Zagranicy oraz integracja środowisk polonijnych ze środowiskami Polaków w Ojczyźnie, a w szczególności integracja dzieci i młodzieży.Drużyny, które stawiły się w Pułtusku reprezentują wyrównany poziom, ale jak to w sporcie, ktoś wygrać musiał. Wszystkim gratulujemy woli walki, zaangażowania i postawy fair play zapraszając już za rok na kolejną edycję Turnieju.

Kilka słów o Turnieju

XIV Międzynarodowy Turniej Piłkarski YOUNG FOOTBALL CUP organizowany przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" w partnerstwie z Miastem Pułtusk, w tym roku zgromadził niezwykle mocną obsadę 12 drużyn reprezentujących Hiszpanię, Litwę, Łotwę, Mołdawię, Polskę i Ukrainę. Niektóre z drużyn to weterani Turnieju, inne występowały po raz pierwszy, co nie przeszkadzało w zaciętej rywalizacji dostarczającejwielu emocji dla kibicom, oczywiście wszystko w duchu fair play, nad czym czuwał patron zawodów czyli Polski Komitet Olimpijski.

Turniej rozgrywany był w dniach 5-8 sierpnia na doskonale przygotowanych boiskach piłkarskich MOSiR w Pułtusku, w malowniczej scenerii „Stolicy Polonii Świata”. Stał pod znakiem doskonałej sportowej zabawy i piłkarskich emocji na najwyższym poziomie. Ale nie tylko o nie chodziło, bowiem w założeniu Young Football Cup ma propagować sport jako taki i rywalizację sportową wśród dzieci i młodzieży, wspierać aktywność fizyczną Polonii i Polaków - także tych w kraju, stąd występ rodzimych drużyn, oraz mieszkających poza naszymi granicami.

Drużyny zostały podzielone były na 2 grupy po 6 zespołów. W grupach obowiązywał system rozgrywek „każdy z każdym”. Mecze trwały 1 x 30 minut. 4 najlepsze drużyny z grupy awansowały do ćwierćfinału. Mecz o 3 miejsce oraz finał trwały 2x20 minut z 5-cio minutową przerwą. Przy takiej samej liczbie punktów o miejscu w grupie decydował: mecz bezpośredni, różnica bramek, bramki strzelone. Jeśli drużyny miały taką samą liczbę punktów, różnicę bramkową i ilość bramek strzelonych, rozstrzygał turniej rzutów karnych (każda drużyna strzela trzy karne). W przypadku remisu w meczach pucharowych, każda drużyna strzelała po trzy rzuty karne. Oprócz zwycięzców wyłonionych w wyniku meczów organizatorzy turnieju, w konsultacji z trenerami drużyn biorących udział w turnieju, wybrali najlepszego bramkarza, zawodnika turnieju oraz króla strzelców.

Partnerzy

Partnerem Turnieju było Miasto Pułtusk, które systematycznie wspiera wszystkie akcje SWP, Nadnarwiański Pułtusk oraz oczywiście Dom Polonii Wspólnoty Polskiej imienia Ignacego Jana Paderewskiego.

WSPARCIE FINANSOWE I PATRONATY

Wsparcia finansowego przedsięwzięciu udzieliło Ministerstwa Sportu i Turystyki , ale też sponsorzy: Grupa POLMLEK, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz PKP Intercity, które to nie po raz pierwszy uczestniczy w sportowych imprezach polonijnych.

Patronatem sportowym zawody objęli: Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Patronatu medialnego udzielili: Polonijna Agencja Informacyjna, Pułtusk News, KRDP, Tygodnik Pułtuski, Pułtuska Gazeta Powiatowa i Portal Internetowy WPU24PL.


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów