SWP

2022-08-06 Pierwsze mecze turnieju Young Football Cup 2022 Polska

Sobota to pierwszy dzień rozgrywek XIV Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Young Football Cup 2022 organizowanego przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" (SWP). Po emocjach związanych z piątkową inauguracją nadszedł czas na rywalizację, oczywiście w sportowym duchu fair play, jak wszystkie polonijne imprezy sportowe. Patronat Polskiego Komitetu Olimpijskiego zobowiązuje! O stosowną atmosferę i doping zadbał znany raper Wujek Samo Zło.

W przerwie miedzy meczami znany i popularny wsród piłkarskiej młodziezy Grzegorz GABOR Jędrzejewski przeprowadził piłkarskie konkurencje sprawnościowe rodem z autorskiego programu TURBOKOZAK.

Zasadniczym celem turnieju Young Football Cup jest propagowanie sportu, wspieranie aktywności fizycznej Polonii i Polaków z Zagranicy oraz integracja środowisk polonijnych ze środowiskami Polaków w Ojczyźnie, a w szczególności integracja dzieci i młodzieży. Nie ma wątpliwości, że drużyny, które stawiły się w Pułtusku reprezentują wyrównany poziom, ale jak to w sporcie, ktoś wygrać musi. Najpierw zachęcamy do obejrzenia fotorelacji pod którą prezentujemy aktualne wyniki.

Klasyfikacja po pierwszym dniu turnieju

Kilka słów o Turnieju

XIV Międzynarodowy Turniej Piłkarski YOUNG FOOTBALL CUP organizowany przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" w partnerstwie z Miastem Pułtusk, w tym roku zgromadził niezwykle mocną obsadę 12 drużyn reprezentujących Hiszpanię, Litwę, Łotwę, Mołdawię, Polskę i Ukrainę. Niektóre z drużyn to weterani Turnieju, inni wystąpią w nim po raz pierwszy, jednak dotychczasowe sukcesy gwarantują zaciętą rywalizację a co za tym idzie wiele emocji dla kibiców, oczywiście wszystko w duchu fair play, nad czym czuwa patron zawodów czyli Polski Komitet Olimpijski.

Turniej rozgrywany jest w dniach 5-8 sierpnia na doskonale przygotowanych boiskach piłkarskich MOSiR w Pułtusku, w malowniczej scenerii „Stolicy Polonii Świata”. Gwarantujemy doskonałą sportową zabawę i piłkarskie emocje na najwyższym poziomie. Ale nie tylko o nie chodzi, bowiem w założeniu Young Football Cup ma propagować sport jako taki i rywalizację sportową wśród dzieci i młodzieży, wspierać aktywność fizyczną Polonii i Polaków - tych w kraju, stąd występ rodzimych drużyn, oraz mieszkających poza naszymi granicami.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy po 6 zespołów. W grupach obowiązuje system rozgrywek „każdy z każdym”. Mecze trwają 1 x 30 minut. 4 najlepsze drużyny z grupy awansują do ćwierćfinału. Mecz o 3 miejsce oraz finał trwają 2x20 minut z 5-cio minutową przerwą. Przy takiej samej liczbie punktów o miejscu w grupie decyduje: mecz bezpośredni, różnica bramek, bramki strzelone. Jeśli drużyny mają taką samą liczbę punktów, różnicę bramkową i ilość bramek strzelonych, zarządza się turniej rzutów karnych (każda drużyna strzela trzy karne). W przypadku remisu w meczach pucharowych, każda drużyna strzela po trzy rzuty karne. Oprócz zwycięzców wyłonionych w wyniku meczów organizatorzy turnieju, w konsultacji z trenerami drużyn biorących udział w turnieju, wybiorą najlepszego bramkarza i zawodnika turnieju. Zostanie również przyznany tytuł króla strzelców.

Partnerzy

Partnerem Turnieju jest Miasto Pułtusk, które systematycznie wspiera wszystkie akcje SWP, Nadnarwiański Pułtusk oraz oczywiście Dom Polonii Wspólnoty Polskiej imienia Ignacego Jana Paderewskiego.

WSPARCIE FINANSOWE I PATRONATY

Wsparcia finansowego przedsięwzięciu udzieloło Ministerstwa Sportu i Turystyki , ale też sponsorzy: Grupa POLMLEK, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz PKP Intercity, które to nie po raz pierwszy uczestniczy w sportowych imprezach polonijnych.

Patronatem sportowym zawody objęli: Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Patronatu medialnego udzielili: Polonijna Agencja Informacyjna, Pułtusk News, KRDP, Tygodnik Pułtuski, Pułtuska Gazeta Powiatowa i Portal Internetowy WPU24PL.