SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2022-06-19 24-27 czerwca 2022.
III ŚWIATOWE POLONIJNE MISTRZOSTWA ŻEGLARSKIE
Polska

Już 24-27 czerwca 2022 r. Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", Polski Komitet Olimpijski, Pomorski Związek Żeglarski oraz Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni organizują III Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie, które odbędą się w Gdyni. Zainteresowanie Polonii i Polaków z zagranicy tą dziedziną sportu sprawiło, że w krótkim czasie wyczerpał się limit miejsc który podyktowany jest względami organizacyjnymi, czyli możliwością rozegrania zawodów na gdyńskim akwenie. Bardzo nas to cieszy i pozostaje cierpliwie czekać na pierwsze starty.

III Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie to największe tego typu wydarzenie organizowane dla żeglarzy polonijnych. O randze tych regat świadczy przybycie uczestników z różnych stron świata podczas zeszłorocznej edycji. Regaty wpisują się w obchody corocznych Dni Morza, które odbędą się w tym czasie w Gdyni. Poza zmaganiami sportowymi na uczestników czeka zatem wiele dodatkowych atrakcji. Będzie to również okazja do spotkania z polskimi żeglarzami. Regaty będzie wspierał m.in. słynny samotnik Szymon Kuczyński z Jachtklubu Morskiego Roda, a opiekę na wodzie sprawował będzie żeglarz polarny Ireneusz Kamiński na jachcie „Admirał Dickman”.


III ŚWIATOWE POLONIJNE MISTRZOSTWA ŻEGLARSKIE
im. inż. Tadeusza Wendy
24-27 czerwca 2022 r., Gdynia


Regaty zostaną przeprowadzone na jachtach klasy „2020”. Informacja szczegółowa o jachtach znajduje się pod adresem: https://jacht2020.pl/

Zapraszamy widzów - miłośników żeglarstwa do kibicowania.


STRONA GŁÓWNA REGAT 2022


ZAWIADOMIENIE O REGATACH 2022Patron Mistrzostw inżynier Tadeusz Wenda

Dla każdego kto zna historię Gdyni postać inżyniera Tadeusz Wendy jest nierozerwalnie związana z sukcesem II Rzeczypospolitej w odbudowie polskiej państwowości nad Bałtykiem. Dzięki jego śmiałym wizjom niewielka wioska rybacka przeobraziła się w znaczący w Europie port, a żegluga narodowa uzyskała pełny dostęp do mórz i oceanów całego świata. Miło nam poinformować, że zgodnie z wolą Rodziny wielkiego Polaka, wyrażonej przez Jego wnuczkę Hannę Wendę-Uszyńską, na prośbę Organizatorów zawodów, Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie nosić będą imię tego wielkiego Polaka.


INFORMACJE O PATRONIE


ORGANIZATOR

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”,
PARTNER STRATEGICZNY
MECENAT FINANSOWY
PATRONAT MEDIALNY - POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNASTOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów