SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2021-11-23 Uczniowie z Trok na pobycie leczniczym w Ciechocinku. Polska

Do położonego na Kujawach Ciechocinka, jednego z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce i Europie, w dniu 20 listopada 2021 r. przyjechała 7- osobowa grupa dzieci Trok na Litwie. W ramach 9-dniowego pobytu, młodzi rodacy (5 dziewczynek i dwóch chłopców w wieku 10-11 lat) wypoczywać będą pod nadzorem dwóch opiekunów z Trok i Poznania oraz doświadczonej kadry rehabilitantów w Dziecięcym Szpitalu Uzdrowiskowym nr III im. dra Markiewicza w Ciechocinku.

Przygotowany program pobytu dzieci w uzdrowisku (zgodnie z zasadami COVID-19) obejmuje codzienne zabiegi lecznicze (3-4 x dziennie, od rana do godzin południowych): ćwiczenia w basenie solankowym, inhalacje solankowe, hydromasaż, magnetoterapię, ćwiczenia na przyrządach z obciążeniem, pas masujący, fotel masujący, masaż wibracyjny, zawijania borowinowe, gimnastykę kondycyjną i gimnastykę korekcyjną. Uzupełnieniem programu są codzienne spacery po Ciechocinku - w Parku Zdrojowym i w Parku Tężniowym, wzdłuż tężni, gdzie panuje mikroklimat obfitujący w jod, sód, chlor, brom, (naturalne, lecznicze inhalatorium).

Ponadto dla dzieci zaplanowano zwiedzanie Muzeum Warzelni Soli w Ciechocinku oraz wyjazdy do Torunia (spacery po mieście, seans w Planetarium, zajęcia edukacyjne w Domu Kopernika i w Muzeum Toruńskiego Piernika).

Pobyt leczniczy w tym spokojnym i pięknym miejscu bogatym w zieleń, z długą historią uzdrowiskową (od 1836 r.), potrwa do 28 listopada br. Przygotowany został w ramach zadania: „Misja medyczna – pomoc medyczna i charytatywna” przez Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Poznaniu przy współpracy z Gimnazjum w Trokach.

Tekst: Dariusz Łukaszewski, SWP O/Poznań
Foto: Tereza Artamonova, Gimnazjum w Trokach

ZADANIE PUBLICZNE FINANSOWANE JEST ZE ŚRODKÓW
KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW
W RAMACH KONKURSU "POLONIA I POLACY ZA GRANICĄ 2021."
STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów