SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2021-07-21 XX ŚWIATOWE LETNIE IGRZYSKA POLONIJNE - RUSZYŁY ZAPISY!!! Polska

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” zaprasza całą sportową Polonię na jubileuszowe, XX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne, które odbędą się w Pułtusku, w dniach 19-24 września bieżącego roku. Partnerem Igrzysk jest Polski Komitet Olimpijski (PKOl) zapewniający stosowny poziom merytoryczny zawodów.

Tradycyjnie przewidziano rozegranie wielu dyscyplin, między innymi badminton, bieg na 5 km, brydż, golf, kolarstwo mtb, koszykówka, lekkoatletyka konkurencje biegowe oraz konkurencje techniczne, nordic walking, pływanie, siatkówka, siatkówka plażowa, strzelectwo, szachy, tenis stołowy, tenis ziemny, letni turniej rodzinny, kajakarstwo. Nagradzane będą zarówno wyniki indywidualne w poszczególnych kategoriach wiekowych jak i drużynowe.

Nie należy zapominać, że Światowe Igrzyska Polonijne były pierwszym dużym wydarzeniem sportowym zorganizowanym dla Polonii i Polaków po odzyskaniu niepodległości. I Igrzyska Sportowe Polaków z zagranicy odbyły się w 1934 r. na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie. W latach 90. pierwszy prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, prof. Andrzej Stelmachowski, powrócił do idei organizowania Igrzysk i od tamtego czasu stały się wydarzeniem cyklicznym. Co roku w Światowych Letnich oraz Zimowych Igrzyskach Polonijnych uczestniczą sportowcy z polonijnych klubów sportowych, przedstawiciele środowisk polonijnych z całego świata.

Oprócz rywalizacji sportowej program Igrzysk obfituje w szereg wydarzeń kulturalnych. Spotkania z wybitnymi polskimi sportowcami, olimpijczykami, wieczory tematyczne poświęcone Polonii, wycieczki krajoznawczo - historyczne. Ich katalog zmienia się wraz z potrzebami i zainteresowaniami przybywających na zawody. Nie inaczej będzie w tym roku w Pułtusku.

Do Państwa dyspozycji oddajemy portal Igrzysk, w którym informujemy o planowanych zawodach, prezentujemy regulaminy igrzysk oraz poszczególnych dyscyplin. Uruchomiony został również formularz zgłoszeniowy dla zawodników.


Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego portalu:


PORTAL XX ŚWIATOWYCH LETNICH IGRZYSK POLONIJNYCHPatronat honorowy nad Igrzyskami objął
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"