SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2021-07-08 Inauguracja akcji Wspólnoty Polskiej - „Lato z Polską” Polska

W Domu Polonii w Pułtusku Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" zainaugurowało akcję „Lato z Polską”. W sali koncertowej im. Ignacego Paderewskiego pułtuskiego zamku dzieci i młodzież z Ukrainy i Litwy spotkała się z przedstawicielami Samorządów, które sfinansowały ich pobyt – Gminy Pułtusk, Powiatu Pułtuskiego, Gminy Gzy, Gminy Pokrzywnica, Gminy Świercze oraz Gminy Winnica, a także Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zaproszonych gości oraz dzieci i młodzież powitał Wiceprezes Zarządu Krajowego i Prezes Oddziału Północno Mazowieckiego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Pułtusku – Krzysztof Łachmański.

Poza Pułtuskiem pobyty kolonijne w ramach akcji „Lato z Polską” przygotowywane przez Oddział Północno Mazowiecki „Wspólnoty Polskiej” odbędą się w Ostrowi Mazowieckiej, Przasnyszu i Wyszkowie, gdzie kolonie zostaną sfinansowane przez Samorządy Powiatowe oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Dzięki pomocy samorządów w pobytach edukacyjno – turystycznych „Lato z Polską” weźmie udział 90 młodych Polaków z Ukrainy, Litwy i Węgier.LATO Z POLSKĄ - PRZEGLĄD WYDARZEŃSTOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"