SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2020-11-11 III Polonijny Bieg Niepodległości w Niemenczynie Litwa

Od początku listopada, uwzględniając sytuację epidemiologiczną z powodu koronawirusa SARS-CoV-2, na Litwie zostały wprowadzone duże ograniczenia, a m. in. zakaz przeprowadzenia zawodów sportowych. Mimo to, Szkoła Sportowa Samorządu Rejonu Wileńskiego wraz z Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie dostosowała się do obowiązujących ograniczeń i, nie naruszając niezbędnych zasad dla bezpieczeństwa zdrowia, 11 listopada przeprowadziła Polonijny Bieg Niepodległości, w którym udział wzięło ponad 150 uczestników z klas początkowych.

Przed rozpoczęciem biegów uczniowie klasy 2a recytowali wiersze, śpiewali i zaprezentowali taniec patriotyczny. O godzinie 14.00 wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego wystartują w tradycyjnym Rajdzie rowerowym długości 48 km z miejsca narodzin marszałka Józefa Piłsudskiego w Zułowie do kwatery legionistów na cmentarzu w Niemenczynie.

Wszyscy uczestnicy Polonijnego Biegu Niepodległości serdecznie dziękują Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” za otrzymane dyplomy i okolicznościowe medale.

Dyrektor Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego
Marian Kaczanowski

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"