SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2020-11-09 SANKT PETERSBURSKI POLONIJNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI Rosja

08 listopada 2020r. z inicjatywy Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Polonia” w Sankt Petersburgu odbył się III Bieg Niepodległości, upamiętniający rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Polonijny Bieg Niepodległości jest szczególnym wydarzeniem które z jednej strony ma na celu umacniania więzi Polonii z ojczyzną, a z drugiej strony jest okazją do zorganizowania ciekawych imprez popularyzujących sport jako formą aktywnego spędzenia wolnego czasu na swieżym powietrzu.

W tym roku w Parku rodzinnego wypoczynku i ekoturystyki zebrało się około 150 naszych rodaków aby wspólnie świętować Dzień Niepodległości. Po wystąpieniu Konsula Generalnego RP Grzegorza Ślubowskiego i symbolicznej części artystycznej wszyscy wyruszyli na trasę biegu. Wspólnie z przedstawicielami środowisk polonijnych Pietrozawodzka, Nowgorodu Wielkiego i Kotłasu, całymi rodzinami, dzieci i dorośli petersburskiej polonii pokonywali symboliczny dystans 1918 m.

Na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, słodycze, gorąca herbata oraz kiełbaski z grila i polski żurek. Tradycyjnie zorganizowano polonijną leterię z ciekawymi nagrodami a dla wszystkich chętnych na wydzielonych boiskach przygotowano rożnorodne gry i zabawy zręcznościowe.Relacja: Czesław Błasik - Sankt Petersburg
Autor zdjęć: Denis SzczegłowSTOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"