2019-08-14 „Polska jest w Tobie” - młodzież z Brazylii, Argentyny, Włoch, Belgii i Francji Polska

13 sierpnia młodzież z Brazylii, Argentyny, Włoch, Belgii i Francji przebywająca w Polsce na pobytach edukacyjnych „Polska jest w Tobie” organizowanych przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” miała okazje odwiedzić najważniejsze instytucje w państwie.

Dzień rozpoczął się od zwiedzania gmachu Sejmu i Senatu, młodzież zapoznała się z historią i funkcjonowaniem tych instytucji.

Następnie razem z młodzieżą z pobytu „Ambasador Polskości” gościli w Pałacu Prezydenckim, gdzie w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy przywitał ich Dyrektor Biura ds. Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Jan Badowski. Po spotkaniu i poczęstunku udali się na zwiedzanie Pałacu.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Ministerstwie Edukacji Narodowej i spotkanie z Dyrektorem Generalnym MEN Sławomirem Adamcem, po którym młodzież miała okazję zwiedzić gmach Ministerstwa oraz Mauzoleum Walk i Męczeństwa.

Na koniec dnia w Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu młodzież z obu projektów wzięła udział w warsztatach, podczas których wspólnie wykonali mural Powstania Warszawskiego.

Projekt „Polska jest w Tobie” jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy - powstał przy wsparciu Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do rozwoju projektu przyczyniło się też Centrum Myśli Jana Pawła II. Projekt finansowany jest w większości ze środków Senatu RP, w ramach sprawowanej opieki nad Polonią i Polakami poza granicami.STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"

facebook