"Być Polakiem" - IX EDYCJA KONKURSU 2017
Celem konkursu "Być Polakiem" jest uświadamianie i umacnianie tożsamości narodowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych, które pozwolą na przygotowanie do pełnienia roli "ambasadora polskości" w kraju zamieszkania. Z kolei Konkurs dla nauczycieli ma na celu promocję atrakcyjnych dla uczniów sposobów prezentacji wiedzy o języku polskim oraz zwrócenie uwagi nauczycieli na ważność nauczania gramatyki języka polskiego.
OGŁOSZENIE IX EDYCJI KONKURSU "BYĆ POLAKIEM"
W dniu 9. grudnia 2017 roku w Ambasadzie RP w Budapeszcie odbyło się spotkanie opłatkowe. Gośćmi Ambasadora Jerzego Snopka i konsula RP Marcina Sokołowskiego była tamtejsza Polonia, polscy duchowni oraz uczniowie Polskiego Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. J. Bema. Gościem opłatkowego spotkania była również poseł Joanna Fabisiak, która w imieniu polskiego parlamentu złożyła świąteczne życzenia i uroczyście ogłosiła otwarcie IX edycji Konkursu "Być Polakiem".
W tym roku Konkurs ma wymiar szczególny, ponieważ nawiązuje do obchodów wielkiego Jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Przesłaniem Konkursu jest, by jak najwięcej mówić o tamtych wydarzeniach, przypominać, że o Wolności marzyły pokolenia.
"Rok 1918-spełnione marzenia pokoleń" to temat, który ma zadanie połączyć pokolenia nauczyciela-wychowawcę i ucznia, mieszkających poza granicami kraju. Dlatego w tym roku formuła konkursu została poszerzona o moduł "B"- dla nauczycieli na stworzenie konspektu lekcji. Dla dzieci i młodzieży przeznaczony jest moduł "A", gdzie wzorem lat poprzednich zapraszamy do tworzenia prac plastycznych, literackich i multimedialnych.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej: www.swiatnatak.pl
Organizatorzy i jurorzy konkursu zwracają się z serdeczną prośbą o promowanie Konkursu na Państwa stronach internetowych i innych kanałach informacyjnych, by dotrzeć do jak najliczniejszej rzeszy odbiorców.
Dzięki Państwa zaangażowaniu i promocji poprzedniej edycji do jury konkursu wpłynęło ponad 1550 prac z różnych zakątków świata.
Fotorelacja Barbary Pál.
https://www.facebook.com/glospolonii