Klubu Studenta Polonijnego przy Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska", pozwala na realizację wielu pomysłów zgłaszanych przez młodzież oraz umożliwia studentom zaplanowanie ścieżek rozwoju osobistego, gromadzenie różnorodnych doświadczeń i stwarza szansę poznania większej liczby osób polskiego pochodzenia.
W imieniu członków Klubu Studenta Polonijnego zapraszamy młodziez polonijną na „Warsztaty filmowania komórką”, które przybliżą zasady realizacji krótkich materiałów filmowych z wydarzeń i uroczystości, a tym samym uczynią z Was reportażystów. Najlepsze materiały zostaną pokazane przez TVP Polonia oraz Polonijną Agencję Informacyjną. W ten sposób Wasze realizacje dotrą do Polaków i Polonii na całym świecie.
Warsztaty Poprowadzi Cezary Ciszewski
Reżyser, dziennikarz , aktywista warszawski i dokumentalista uliczny. Absolwent PWSTiF Łódż i wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim Wydział Dziennikarstwa specjalizacja Dokumentalistyka i Dolnośląskiej Szkole Wyższej .
Kontynuacją pracy warsztatowej odbędzie spotkanie 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, kiedy to pod okiem ekspertów uczestnicy przygotują materiały filmowe związane ze świętem.
PATRONAT MEDIALNY NAD WARSZTATAMI
Zapowiadaliśmy, że w ramach działalności Klubu Studenta Polonijnego odbywać się będą warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi, dlatego już dziś zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które zawiera te dwa komponenty.
W najbliższą niedzielę 28 listopada organizujemy warsztaty filmowania komórką, które przybliżą zasady realizacji krótkich materiałów filmowych z wydarzeń i uroczystości, a tym samym uczynią z Was reportażystów. Najlepsze materiały zostaną pokazane przez TVP Polonia oraz Polonijną Agencję Informacyjną. W ten sposób Wasze realizacje dotrą do Polaków i Polonii na całym świecie.
Warsztaty odbędą się w Sali Kominkowej Domu Polonii (ul. Krakowskie Przedmieście 64), początek godz. 10.00. i potrwają ok. 4 godzin.
Kontynuacją pracy warsztatowej odbędzie spotkanie 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, kiedy to pod okiem ekspertów uczestnicy przygotują materiały filmowe związane ze świętem.
Pierwszeństwo w warsztatach będą mieli uczestnicy, którzy zadeklarują udział w dwóch spotkaniach - 28 października oraz 11 listopada br.
Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszeń na adres mailowy stypendia@wspolnotapolska.org.pl do 26 października. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo w załączeniu.
Młodzież Polonijna w Warszawie tworzy własne "Miasto w Komie". Uczestnicy warsztatu mają uruchomić instynkt i wyobraźnie dokumentalisty ulicznego oraz umożliwić opracowanie i opublikowanie materiału zdjęciowego wykonanego podczas zajęć.
Wykonamy wspólnie obraz mobilny Warszawy złożony z wielu indywidualnych rejestracji foto i wideo zrealizowanych przez uczestników.
Tematem jest przejaw tożsamości narodowej objawionej w życiu codziennym uczestników warsztatów a także osób przez nich nagranych.
Wielką Ucztą Dokumentalną będzie materiał wykonany prze uczestników warsztatów 11 listopada podczas Marszu Niepodległości.
Najlepsze materiały zostaną pokazane przez TVP Polonia oraz Polonijną Agencję Informacyjną. W ten sposób Wasze realizacje dotrą do Polaków i Polonii na całym świecie.
Publicystyka Mobilna, którą stworzył Cezary Ciszewski z grupą dokumentalistów w 2007 roku w Warszawie i z powodzeniem rozwija do dziś, to super nowoczesna forma dziennikarstwa obywatelskiego , które przenika do mediów wszelakich i wszystko wskazuje na to, że tak będzie wyglądać przyszłość dziennikarstwa światowego.
Ważne jest też podniesienie poziomu naszej codziennej dokumentalistyki czyli obrazu siebie i świata , którym obdarzamy społecznościowe media i świadomości tego co mówią nasze zdjęcia i wideo-publikacje.
Reżyser, dziennikarz , aktywista warszawski i dokumentalista uliczny. Absolwent PWSTiF Łódż i wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim Wydział Dziennikarstwa specjalizacja Dokumentalistyka i Dolnośląskiej Szkole Wyższej .
Twórca i producent kilkunastu autorskich programów telewizyjnych takich jak: „Muzyka Łączy Pokolenia„, „WuWuA „, „ Miasto w Komie„, „Wolny Ekran„ , „Polonia w Komie„ . Nauczając dokumentalizmu ulicznego i mobilego w ramach stworzonego w 2008 roku ruchu Miasta w Komie stworzył kilkadziesiąt dzielnic i miast w komie takich jak: Praga w Komie, Poznań w Komie, Tblissi w Komie i Birma w Komie.
Stworzył pierwszą Telewizję Obywatelską i jednocześnie ruch filmowy „Miasta w Komie”.Wprowadził na ekran telewizyjny pierwszy program na świecie w całości kręcony telefonem komórkowym, uznany w 2008 za najbardziej oryginalny program telewizyjny w Europie (Circom 2008).
Prezes fundacji Monte Wideo i Foto zajmującej się wyrażaniem tożsamości poprzez obraz.Założyciel Ruchu Filmowego „Miasta w komie” zajmującego się propagowaniem twórczości komórkowej.Pomysłodawca i producent Festiwalu Filmów Komórkowych „Miasta w komie” ( 2008 r ) .Twórca i prekursor nowego gatunku filmu dokumentalnego i wideo sformułowanego w manifeście artystycznym grupy Wideokoma ( 2008 r i 2012 r ) której jest liderem i założycielem. Stworzył ponad sto krótkich filmów komórkowych za które otrzymał ponad 50 nagród na festiwalach polskich i zagranicznych.