WSPÓLNOTA POLSKA DLA MŁODZIEŻY

KLUB
STUDENTA POLONIJNEGO


Klubu Studenta Polonijnego przy Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska", pozwala na realizację wielu pomysłów zgłaszanych przez młodzież oraz umożliwia studentom zaplanowanie ścieżek rozwoju osobistego, gromadzenie różnorodnych doświadczeń i stwarza szansę poznania większej liczby osób polskiego pochodzenia.28.10.2018
godz. 10:00

WARSZTATY FILMOWANIA KOMÓRKĄ


W imieniu członków Klubu Studenta Polonijnego zapraszamy młodziez polonijną na „Warsztaty filmowania komórką”, które przybliżą zasady realizacji krótkich materiałów filmowych z wydarzeń i uroczystości, a tym samym uczynią z Was reportażystów. Najlepsze materiały zostaną pokazane przez TVP Polonia oraz Polonijną Agencję Informacyjną. W ten sposób Wasze realizacje dotrą do Polaków i Polonii na całym świecie.

Warsztaty Poprowadzi Cezary Ciszewski

Reżyser, dziennikarz , aktywista warszawski i dokumentalista uliczny. Absolwent PWSTiF Łódż i wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim Wydział Dziennikarstwa specjalizacja Dokumentalistyka i Dolnośląskiej Szkole Wyższej .

Kontynuacją pracy warsztatowej odbędzie spotkanie 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, kiedy to pod okiem ekspertów uczestnicy przygotują materiały filmowe związane ze świętem.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO POBRANIA / MSWord
PATRONAT MEDIALNY NAD WARSZTATAMI


DLACZEGO WARSZTATY FILMOWE?

Zapowiadaliśmy, że w ramach działalności Klubu Studenta Polonijnego odbywać się będą warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi, dlatego już dziś zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które zawiera te dwa komponenty.

W najbliższą niedzielę 28 listopada organizujemy warsztaty filmowania komórką, które przybliżą zasady realizacji krótkich materiałów filmowych z wydarzeń i uroczystości, a tym samym uczynią z Was reportażystów. Najlepsze materiały zostaną pokazane przez TVP Polonia oraz Polonijną Agencję Informacyjną. W ten sposób Wasze realizacje dotrą do Polaków i Polonii na całym świecie.

Warsztaty odbędą się w Sali Kominkowej Domu Polonii (ul. Krakowskie Przedmieście 64), początek godz. 10.00. i potrwają ok. 4 godzin.

Kontynuacją pracy warsztatowej odbędzie spotkanie 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, kiedy to pod okiem ekspertów uczestnicy przygotują materiały filmowe związane ze świętem.

Pierwszeństwo w warsztatach będą mieli uczestnicy, którzy zadeklarują udział w dwóch spotkaniach - 28 października oraz 11 listopada br.

Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszeń na adres mailowy stypendia@wspolnotapolska.org.pl do 26 października. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo w załączeniu.


Trochę więcej na temat wydarzenia...

Młodzież Polonijna w Warszawie tworzy własne "Miasto w Komie". Uczestnicy warsztatu mają uruchomić instynkt i wyobraźnie dokumentalisty ulicznego oraz umożliwić opracowanie i opublikowanie materiału zdjęciowego wykonanego podczas zajęć.

Wykonamy wspólnie obraz mobilny Warszawy złożony z wielu indywidualnych rejestracji foto i wideo zrealizowanych przez uczestników.

Tematem jest przejaw tożsamości narodowej objawionej w życiu codziennym uczestników warsztatów a także osób przez nich nagranych.

Wielką Ucztą Dokumentalną będzie materiał wykonany prze uczestników warsztatów 11 listopada podczas Marszu Niepodległości.


Najlepsze materiały

Najlepsze materiały zostaną pokazane przez TVP Polonia oraz Polonijną Agencję Informacyjną. W ten sposób Wasze realizacje dotrą do Polaków i Polonii na całym świecie.


Publicystyka Mobilna

Publicystyka Mobilna, którą stworzył Cezary Ciszewski z grupą dokumentalistów w 2007 roku w Warszawie i z powodzeniem rozwija do dziś, to super nowoczesna forma dziennikarstwa obywatelskiego , które przenika do mediów wszelakich i wszystko wskazuje na to, że tak będzie wyglądać przyszłość dziennikarstwa światowego.

Ważne jest też podniesienie poziomu naszej codziennej dokumentalistyki czyli obrazu siebie i świata , którym obdarzamy społecznościowe media i świadomości tego co mówią nasze zdjęcia i wideo-publikacje.


Warsztaty Poprowadzi Cezary Ciszewski

Reżyser, dziennikarz , aktywista warszawski i dokumentalista uliczny. Absolwent PWSTiF Łódż i wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim Wydział Dziennikarstwa specjalizacja Dokumentalistyka i Dolnośląskiej Szkole Wyższej .

Twórca i producent kilkunastu autorskich programów telewizyjnych takich jak: „Muzyka Łączy Pokolenia„, „WuWuA „, „ Miasto w Komie„, „Wolny Ekran„ , „Polonia w Komie„ . Nauczając dokumentalizmu ulicznego i mobilego w ramach stworzonego w 2008 roku ruchu Miasta w Komie stworzył kilkadziesiąt dzielnic i miast w komie takich jak: Praga w Komie, Poznań w Komie, Tblissi w Komie i Birma w Komie.

Stworzył pierwszą Telewizję Obywatelską i jednocześnie ruch filmowy „Miasta w Komie”.Wprowadził na ekran telewizyjny pierwszy program na świecie w całości kręcony telefonem komórkowym, uznany w 2008 za najbardziej oryginalny program telewizyjny w Europie (Circom 2008).Prezes fundacji Monte Wideo i Foto zajmującej się wyrażaniem tożsamości poprzez obraz.Założyciel Ruchu Filmowego „Miasta w komie” zajmującego się propagowaniem twórczości komórkowej.Pomysłodawca i producent Festiwalu Filmów Komórkowych „Miasta w komie” ( 2008 r ) .Twórca i prekursor nowego gatunku filmu dokumentalnego i wideo sformułowanego w manifeście artystycznym grupy Wideokoma ( 2008 r i 2012 r ) której jest liderem i założycielem. Stworzył ponad sto krótkich filmów komórkowych za które otrzymał ponad 50 nagród na festiwalach polskich i zagranicznych.

KLUB STUDENTA POLONIJNEGO

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów