PROJEKTy szkoły 6.0Współpraca polsko-ukraińska: "Nasi patroni - tworzymy lapbooki"

"Nasi patroni - tworzymy lapbooki" to wspólny projekt Zespołu Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej oraz Sobotniej Szkoły Języka Polskiego przy Ośrodku Kultury Polskiej im. Karola Wojtyły w Dnieprze na Ukrainie przeprowadzony w ramach współpracy Szkoła 6.0.

Maj to jest miesiąc, w którym uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie obchodzą Dzień Patrona. 18 maja 2020 roku to również bardzo ważna data – to 100 rocznica urodzin Jana Pawła II...

ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTEM


Współpraca polsko-hiszpańska

W ramach Projektu Szkoła 6.0 i współpracy Szkoły Podstawowej nr 368 im. "Polskich Olimpijczyków" w Warszawie z Amigos de la Lengua Polaa Polska Szkoła w Walencji w marcu przygotowywaliśmy projekt „Miesiąc Kultury Europejskiej”.

Projekt został niestety przerwany przez kwarantannę, ale zdążyliśmy wykonać jego część, w której nasi uczniowie poznali bohaterów książek i filmów sprzed lat.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTEM


Współpraca polsko-brytyjska

W ramach projektu Szkoła 6.0 Szkoła Podstawowa im.ks.Jerzego Popiełuszki w Chodnowie współpracuje z Polską Szkołą im. Jana Brzechwy Harlow.

W związku z zaistniałą sytuacją musieliśmy zmienić plany co do organizacji Dnia Polaków i Polonii za Granicą, które przypadały na 2 maja. Postanowiliśmy poprosić uczniów naszej szkoły, aby przygotowali kartki w formie pocztówek, które miały nawiązywać do polskiej kultury, sztuki, czy historii. Starsi uczniowie dodatkowo przygotowywali plakaty o przedstawicielach Polonii.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTEM


Współpraca polsko-ukraińska

W ramach Projektu Szkoła 6.0 nasza Szkoła Podstawowa im. ks. Cz. Przystasia w Lutoryżu nawiązała współpracę ze Szkołą sobotnio – niedzielną przy Związku Polaków na Ukrainie oddział im. A. Mickiewicza w Odessie. Jednym z zadań jakie sobie postawiliśmy, jest przygotowanie Tygodnia Polonii ukraińskiej w naszej szkole.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTEM


Poznajemy Marysię

Materiał stworzony w oparciu o szereg zajęć w klasie 3a Szkoły Podstawowej 16 p.t. "Poznajemy Marysię" o Marii Skłodowskiej Curie w ramach współpracy ze szkołą polonijną w Umbrii wraz ze zdjęciami z zajęć.

„Poznajemy Marysię”-takie właśnie hasło rozkodowali uczniowie klasy 3 podczas jednych z piątkowych zajęć. „Kim jest Marysia?””Co to za dziewczynka?””Czy będziemy mieli nową koleżankę?”-pytały cały piątek moje dzieciaki. Nie ukrywam, ze byli nie lada rozczarowani, gdy uświadomiłam im, że na odpowiedź będą musieli poczekać cały weekend...

ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTEM


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Materiał Amigos de la lengua Polaca który nagrali uczniowie klasy 2a i 2b z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTEM


Co o Polonii może wiedzieć mały Polak?

Materiał Szkoły podstawowej nr 16 w Elblągu dla klas I i III Uczniowie przygotowali prezentacje w formie zdjęć, plakatów, notatek, mapek, itp. Poznali pojęcia - Polonia, emigracja. Podczas pracy zespołowej rysowali przedmioty, którymi chcieliby obdarować kolegów z Włoch. Przedstawili propozycje pytań dla dzieci mieszkających poza granicami Polski. W klasach przeprowadzono sondaż na temat emigracji.

W SP 16 w Elblągu dzieci z klas 1 – 3 wzięły udział w cyklu zajęć dotyczących Polonii i Polaków za granicą zorganizowanych przez swoich wychowawców. Dowiedziały się podczas nich co to jest Polonia i emigracja. Samodzielnie lub przy pomocy rodziców przygotowały prezentacje, plansze, plakaty dotyczące Polonii, np.: sławnych Polaków mieszkających poza granicami kraju, sposobów krzewienia kultury polskiej w obcym kraju, największych skupisk Polonii na świecie, sposobów utrzymywania więzi z krajem ojczystym...

ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTEM


Współpraca polsko-belgijska

Szkoła Podstawowa im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie, Polska i Polska Szkoła im. W. Szymborskiej w Leuven, Belgia

Od października 2019 r. Szkoła Podstawowa im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie realizuje projekt ,,Szkoła 6.0” organizowany przez Stowarzyszenie ,,Wspólnota Polska”. Głównym celem projektu jest: podnoszenie jakości pracy i rozwój polonijnych oraz polskich placówek oświatowych, popularyzowanie wiedzy o Polsce, polskim języku, kulturze i historii poza granicami kraju, wymiana doświadczeń placówek partnerskich i zdobycie Certyfikatu Szkoły 6.0...

ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTEM

Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu
w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonia i Polakami za granicą.
PATRONAT MEDIALNY NAD PROJEKTEM ORAZ INFORMATYCZNY NAD PLATFORMĄ SZKOŁA 6.0

facebook