WSPÓLNOTA POLSKA DLA MŁODZIEŻY

KLUB
STUDENTA POLONIJNEGO


Klubu Studenta Polonijnego przy Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska", pozwala na realizację wielu pomysłów zgłaszanych przez młodzież oraz umożliwia studentom zaplanowanie ścieżek rozwoju osobistego, gromadzenie różnorodnych doświadczeń i stwarza szansę poznania większej liczby osób polskiego pochodzenia.5-6.12.2018
godz. 17:00

DZIEŃ WOLONTARIUSZA


W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Klub Studenta Polonijnego Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" serdecznie zaprasza w dniach 5-6 grudnia 2018, w godz. 17.00-20.00 do udziału w spotkaniu młodzieżowym w Domu Polonii im. prof. A. Stelmachowskiego, przy Krakowskim Przedmieściu 64 w Warszawie!

Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 5 grudnia odbędą się spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych, a wolontariusze podzielą się swoim bezcennym doświadczeniem.Czym jest wolontariat?

Wolontariusze pracują dla dobra społeczeństwa. Dla wielu z nich uczestniczenie w projektach społecznych jest przede wszystkim szansą na zmianę świata na lepsze, nawet jeśli zmiany te zaczynają się od niewielkich działań. Jest to też okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i nawiązać nowe kontakty zawodowe. Komuś działania wolontariackie pomagają spełnić swoje marzenia, a dla kogoś innego wolontariat to szansa na ucieczkę od codziennych zmartwień.

Bezinteresowne działania we współczesnym świecie są rzadkie, ale bardzo potrzebne. Tak więc 5 grudnia, z okazji Święta Wolontariuszy ustalonego przez ONZ, powinniśmy nie tylko życzyć powodzenia i szczęścia wszystkim wolontariuszom na świecie, ale także pomyśleć o własnych bezinteresownych działaniach społecznych.

Nasze wydarzenie

Nasze wydarzenie ma charakter edukacyjno-integracyjny. Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 5 grudnia odbędą się spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych, a wolontariusze podzielą się swoim bezcennym doświadczeniem. Będzie to również okazja do wzięcia udziału w ciekawych warsztatach związanych z działalnością wolontariacką. Na gości czekają różne gry i zabawy. Zakończymy Dzień Wolontariusza wspólnym Tortem Światowego Wolontariatu! A następnego dnia, 6 grudnia o godz. 17.00, zapraszamy do udziału w warsztacie poprowadzonym przez Fundację Inna Przestrzeń. To właśnie warsztat dopełni całość obchodów Dnia Wolontariatu.

KLUB STUDENTA POLONIJNEGO

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów