II Międzynarodowe Polonijne Mistrzostwa
w Narciarstwie Biegowym

18-21 grudnia 2022 w Wiśle, Trasy Biegowe Istebna-Kubalonka










II Międzynarodowe Polonijne
Mistrzostwa w Narciarstwie Biegowym

18-21 grudnia 2022 w Wiśle, Trasy Biegowe Istebna-Kubalonka

REGULAMIN


ORGANIZATOR BIEGU

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”

PARTNER ORGANIZATORA BIEGU

Polski Związek Narciarski, Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku

CEL ZAWODÓW

  • popularyzacja narciarstwa biegowego na świecie
  • upowszechnienie aktywnego sposobu spędzenia czasu

BIURO ZAWODÓW I STARTY

  • Biuro zawodów czynne od godz. 9:30.
  • Start kategorii dzieci i młodzieży od godz. 10:30 począwszy od grupy najmłodszej.

KOLEJNOŚĆ STARTÓW GRUP WIEKOWYCH ORAZ DYSTANSE

  • Dzieci – 1 km
  • Junior młodszy – 2 km
  • Junior – 3 km
  • Senior – 3 km
  • Master – 3 km
  • Oldboys 60+ - 2 km

Kolejność startu w grupach wiekowych:

  1. Kobiety
  2. Mężczyźni

Organizator zastrzega sobie prawo łączenia kategorii wiekowych.

Zawody zostaną rozegrane w dwóch technikach biegowych:

  1. Biegi techniką klasyczną – start wspólny, dystans zależny od kategorii wiekowej - w dniu 19 grudnia 2022
  2. Biegi techniką dowolną – start interwałowy, dystans zależny od kategorii wiekowej - w dniu 20 grudnia 2022

Zasady uczestnictwa w Biegu:

    • Każdy uczestnik ma obowiązek zapoznać się z Regulaminem imprezy i zobowiązany jest do jego przestrzegania.
    • Poprzez dokonanie zgłoszenia do zawodów uczestnik potwierdza, iż nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w biegach narciarskich i z medycznego punktu widzenia jest zdolny do wzięcia udziału w zawodach.
    • Wszyscy uczestnicy muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów.
      Weryfikacja uczestników rozpocznie się o 9.30.
    • Osoby niepełnoletnie startują za zgodą opiekunów prawnych.
    • Każdy uczestnik wyraża zgodę na filmowanie i fotografowanie go w celu promocji imprezy oraz upublicznienie jego wizerunku utrwalonego w trakcie trwania imprezy przez organizatorów oraz media.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

    • Zawody są prowadzone zgodnie z wytycznymi NRS i FIS.
    • Zawodniczki i zawodnicy zostają sklasyfikowani w kategoriach wiekowych.
    • Wiążąca i ostateczna interpretacja niniejszego Regulaminu należy do organizatora.
    • Organizator zastrzega sobie prawo zmian i interpretacji Regulaminu zawodów.
    • We wszystkich sprawach nie ujętych w Regulaminie zawodów decyduje Sędzia Główny w porozumieniu z Organizatorem.
    • Zawodnicy muszą być ubezpieczeni.
    • Ze względu na lokalizację zawodów należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz ochrony przyrody, dbać o porządek w miejscu zawodów, jak również podporządkować się komunikatom służb porządkowych, sędziów i Organizatora.
    • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki z winy uczestników imprezy i za rzeczy zaginione lub skradzione w trakcie zawodów.
    • Organizator nie zapewnia sprzętu narciarskiego.
    • Po wcześniejszym zgłoszeniu się istnieje możliwość udostępnienia sprzętu (sprzęt będzie udostępniany tylko podczas trwania zawodów).
    • Koszty organizacyjne ponosi Organizator.

Akceptując niniejszy Regulamin, uczestnik oświadcza, że nie ma żadnych przeciwskazań zdrowotnych/lekarskich do udziału w imprezie.









ORGANIZATOR








PARTNER



Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Celem działania Agencji jest realizacja programów rozwoju gospodarki, wspierających działalność innowacyjną i badawczą małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), rozwój regionalny, wzrost eksportu, rozwój zasobów ludzkich oraz wykorzystywanie nowych technologii w działalności gospodarczej.

PARP jest zaangażowana w realizację krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć, finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, budżetu państwa oraz programów wieloletnich Komisji Europejskiej. PARP bierze aktywny udział w tworzeniu i efektywnym wdrażaniu polityki państwa w zakresie przedsiębiorczości, innowacyjności i adaptacyjności kadr, dążąc do przekształcenia się w kluczową instytucję odpowiedzialną za tworzenie otoczenia wspierającego przedsiębiorców. Zgodnie z zasadą „Think Small First" - „MSP przede wszystkim" wszystkie działania Agencji są realizowane ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb sektora MSP.


PARP

Miasto Wisła

Wisła jest jedną z najpiękniejszych miejscowości w województwie śląskim, znajduje się w powiecie cieszyńskim. Znajduje się bezpośrednio przy granicy z Czechami, blisko stąd także na Słowacją.

Wisła jest miejscowością górską leżącą w Beskidzie Śląskim. Najniżej położonym miejscem w Wiśle jest dolina rzeki Wisły na Obłaźcu, tuż na wjeździe do miasta, na granicy z Ustroniem (392 m n.p.m.), zaś najwyżej – szczyt Baraniej Góry (1220 m n.p.m.). Centrum Wisły położone jest na wysokości 430 m n.p.m. Miasto położone jest w dolinach takich jak: Jawornik, Głębce, Nowa Osada, Malinka, Czarne, Łabajów, Dziechcinka.

Wisła leży u źródeł największej polskiej rzeki. Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które po połączeniu się i przyjęciu wód potoku Malinka tworzą rzekę Wisłę. Na terenie doliny Wisła Czarne, poniżej historycznego połączenia Czarnej i Białej Wisełki, w latach 1967–1973 zbudowano zaporę wodną. Zbiornik Czerniański magazynuje wodę pitną oraz pełni rolę przeciwpowodziową. Jego maksymalna pojemność to 5,06 mln m3, a powierzchnia – ok. 40 ha.

Miasto poza centrum rozciąga się na kilka dolin. Liczne domu zarówno całoroczne jak i letniskowe usytuowane są poza centrum, w dolinach, m.in. Malinka, Czarne, Gościejów, Partecznik, Głębce, Łabajów, Dziechcinka, Jawornik, Gahura oraz na stokach okolicznych gór. Położenie miasta w szeregu dolin jest wyjątkowe (nie tylko na mapie Beskidów, ale także w odniesieniu do innych miejscowości górskich w kraju). Wystarczy opuścić miejski deptak i gwarne centrum Wisły i skierować się w stronę jednej w wielu dolin, by znaleźć spokój i ciszę. Ci, którzy wędrują szlakami i potrafią uważnie patrzeć, znajdą w Wiśle miejsca niepowtarzalne i pełne uroku W krajobrazie dominują lasy, łąki na zboczach gór i górskie potoki. Miłośnicy bliskiego kontaktu z naturą doceniają trasy spacerowe i szlaki turystyczne. Każdy zakątek Wisły ma swoją specyfikę i wart jest bliższego poznania.

Wisła jest miejscowością o charakterze turystyczno–wypoczynkowym. Początki letniskowej historii miejscowości sięgają XIX wieku. Położenie, klimat i uroki krajobrazowe zachęcają ludzi do wypoczynku w Wiśle zarówno w zimie jak i w pozostałych porach roku. Turyści, przyjeżdżający do Wisły, mają do dyspozycji około 100 km szlaków turystycznych. W okresie wiosenno-jesiennym są to trasy o różnej skali trudności dla turystów pieszych i rowerzystów górskich. W zimie zaś do dyspozycji fanów białego szaleństwa są piękne trasy dla narciarstwa śladowego i zjazdowego, 18 wyciągów narciarskich, w tym 7 dysponujących wyciągami krzesełkowymi. Większość ośrodków narciarskich ma oświetlone trasy, pozwalające także na jazdę wieczorną. Trasy są ratrakowane, a gdy temperatury pozwalają także sztucznie dośnieżane. Na terenie miejscowości istnieje 5 skoczni narciarskich. Miłośnicy narciarstwa biegowego mogą swoją pasję realizować na terenie Ośrodka Sportowego Jonidło, a także na profesjonalnych trasach zarządzanych przez Polski Związek Narciarski na Kubalonce. Gdy jest odpowiednia ilość śniegu na popularnych biegówkach można przemieszczać się wzdłuż rzeki Wisły a także m.in. Doliną Białej i Czarnej Wisełki. Coraz częściej na wiślańskich szlakach górskich można spotkać amatorów skiturów, którzy w ten sposób poznają uroki wiślańskich szlaków w zimie.


MIASTO WISŁA




PATRONAT MEDIALNY


OPRACOWANIE INFORMATYCZNE I GRAFICZNE PORTALU
© POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - patron medialny Mistrzostw

Kopiowanie całości lub części zabronione. Materiał chroniony prawem autorskim.



ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 59214 OSÓB



facebook