BAR

Dom Polski
Gagarina 4, Bar


Dom Polski w Barze został wybudowany ze środków Senatu RP przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i jest jego własnością – kamień węgielny pod budowę położono w październiku 2007 roku.

Dom Polski ma znakomitą bazę lokalową dla nauczania języka polskiego i ofertę edukacyjną dla różnych grup wiekowych począwszy od sześciolatków, a skończywszy na osobach dorosłych. Działa tu dwadzieścia jeden grup językowych, w których uczy się około 220 uczniów na trzech poziomach, w zależności od wieku i stopnia zaawansowania.

Dodatkowym bodźcem do nauki dla młodzieży i dzieci jest chęć przynależności do jednego z działających przy Domu Polskim zespołów, czyli do chóru „Młode Liście”, chóru kameralnego „Cantica Anima” lub grupy folklorystyczno-tanecznej „Aksamitki”. Zespoły te prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny i dlatego często zapraszane są na gościnne występy do Polski.

W Domu Polskim w Barze odbywa się także Polski Salon Muzyczno-Literacki. Program Salonu wypełniają interesujące informacje dotyczące historii i kultury Polski.

Obiekt dysponuje trzema miejscami noclegowymi.DANE TELEADRESOWE

BAR
Dom Polski
Gagarina 4, Bar
tel./fax: +38 097 444 55 29; + 38 043 412 35 35
e-mail: bar_dompolski@ukr.net
www: http://bardompolski.orgDOMY POLSKIE I DOMY POLONII