KARWINA RAJ

Dom Polski
Kubiszowa 133/1a, Karwina–Raj


Dom PZKO (pierwotna drewniana szkoła wybudowana w 1949 roku) zakupiło MK PZKO 19. 12. 1966. Po gruntownym remoncie obiektu 11.6. 1967 nastąpiło uroczyste otwarcie. Wcześniej, przez okres 20 lat, koło borykało się z brakiem lokalu – zebrania oraz spotkania odbywały się w prywatnych domach, gospodach, szkole i miejscowym ośrodku kultury. Aktualnie Dom PZKO jest remontowany na bieżąco. Do dyspozycji jest wielka sala z nowymi krzesłami i stołami, mała salka (bar), wyposażona kuchnia (większość nowego inwentarza), schludne saniatriaty oraz duży ogród z ławkami.

W Kole są organizowane różne imprezy, ostatki, zebrania, spotkania jubileuszowe, smażenie jajecznicy, obchody Dnia Kobiet, Dnia Matki, odpust połączony z festynem, wystawy, koncerty, prelekcje, odczyty, pokazy, zabawy, dyskoteki, wigilijki itp.

Zarząd i członkowie DZIĘKUJĄ za szczodrobliwość swoim sponsorom oraz głównym fundatorom działalności i remontów, którymi są: Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" Warszawa, Konsulat Generalny RP w Ostrawie oraz Urząd Miasta Karwina.DANE TELEADRESOWE

KARWINA–RAJ
Dom Polski PZKO
Kubiszowa 133/1a, Karwina–Raj
tel./fax: +420 731 555 727
e-mail: pzkoraj@seznam.cz
www: http://www.pzkoraj.czDOMY POLSKIE I DOMY POLONII