tenis ziemny
MIĘDZYNARODOWY POLONIJNY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO
Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"


Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", Polski Komitet Olimpijski oraz Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni im. Bohaterów Westerplatte to organizatorzy Międzynarodowego Polonijnego Turnieju Tenisowego, który odbywa się co rku w Gdyni. na kortach Klubu Tenisowego Arka Gdynia, którego siłą jest wyjątkowo urokliwe położenie, jedno z najpiękniejszych w Europie. Od południa i zachodu Arkę otacza rezerwat leśny, a od wschodu brzeg Morza Bałtyckiego.

MIEJSCE ZAWODÓW

Klub Tenisowy Arka Gdynia

Klub Tenisowy Arka Gdynia to nowoczesne centrum tenisowe, znane w całym kraju a także poza jego granicami. Klub jest organizatorem wielu międzynarodowych turniejów w tym meczów rozgrywanych w ramach Pucharu Davisa czy zawodów seniorskich i juniorskich odbywających się pod auspicjami ITF.

Siłą Arki jest wyjątkowo urokliwe położenie kortów, jednych z najpiękniejszych w Europie. Obiekt Klubu zawsze wywołuje zachwyt odwiedzających, nie wyłączając zagranicznych tenisistów. Od południa i zachodu Arkę otacza rezerwat leśny, a od wschodu brzeg Morza Bałtyckiego. Naturalna i bogata zieleń parkowa stwarza niepowtarzalny klimat dla wypoczynku po trudach treningu. Klub Tenisowy Arka Gdynia to wspaniałe miejsce dla relaksu, spacerów i przede wszystkim gry w tenisa. Jest ozdobą pięknego miasta i jego wizytówką. Dzięki zapleczu oraz bogatej infrastrukturze tenisowej (20 kortów – w tym 6 krytych, 1 kort twardy, szeroka ścianka treningowa) obiekt tętni życiem przez cały rok.

LOKALIZACJA ZAWODÓW 

 ORGANIZATORZYtenis ziemny


PARTNERPATRONAT MEDIALNY