RODZAJ PLACÓWKI:
zespół szkolno-przedszkolny
LOGO PLACÓWKI
STRONA WWW
PROFIL - STRONA FACEBOOK
DZIAŁANIE I
TAK - Wsparcie merytoryczne i opieka szkoły polonijnej przez szkołę polską w oparciu o zasadę partnerstwa.
DZIAŁANIE II
TAK - Uzyskanie Certyfikatu Szkoła 6.0
DZIAŁANIE III
TAK - Realizacja partnerskich projektów edukacyjnych
1. Współpraca kadry pedagogicznej:
opracowanie innowacji dydaktycznych
opracowanie materiałów dydaktycznych
wymiana doświadczeń
wizyty studyjne (mobilność nauczycieli)
2. Podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie umiejętności nauczycieli poprzez udział w formach doskonalenia organizowanych przez ODN SWP
webinaria
kursy
szkolenia
konferencje
3. Współpraca dzieci i młodzieży:
działania z wykorzystaniem platformy
wymiana dzieci i młodzieży (mobilność uczniów)
konkursy
projekty edukacyjne
inicjatywy związane z celami programu
4. Aktywizacja lokalnego środowiska
inicjatywy edukacyjne włączające rodziców
inicjatywy edukacyjne włączające mieszkańców
KRÓTKI OPIS PLACÓWKI
specyfika, podejmowane działania, mocne strony, obszary do rozwoju
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boruszowicach wraz z Gminnym Przedszkolem tworzy Zespól Szkolno-Przedszkolny. Znajduje się w gminie wiejskiej nieopodal Tarnowskich Gór. Mocną stroną pracy szkoły jest indywidualne podejście do ucznia, który nie jest w szkole anonimowy. Szkoła podejmuje działania innowacyjne w obszarze przedmiotów humanistycznych, prowadzi działania wolontarystyczne na rzecz społeczności lokalnej. Uczniowie tworzą szkolną gazetę Co w szkole piszczy. W szkole promuje się pracę metodą projektów, ceni się samodzielność i kreatywność uczniów. Uczniowie zdobywają nagrody w konkursach plastycznych i literackich. Samorząd Szkolny aktywizuje społeczność uczniowską, proponując wspólną zabawę i naukę. Tradycją szkoły stał się Dzień Nauki i Talentów (21 marca), kiedy uczniowie mają możliwość zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności, oraz Festiwal Ekspresji Dziecięcej (na przełomie maja i czerwca), kiedy uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach tematycznych. Obszarem wzmacnianym w szkole jest też edukacja regionalna realizowana na bazie programu autorskiego przygotowanego przez jednego z nauczycieli i za pomocą corocznego konkursu o wymiarze regionalnym „Rajcowanie przi swaczynie”. Szkoła współorganizuje konkursy o zasięgu ogólnopolskim - Ogólnopolski Konkurs Literacki: To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości - oraz Rejonowy Konkurs Recytatorski, a także międzyszkolny konkurs piosenki niemieckojęzycznej.
INFORMACJE O UCZNIACH
liczba uczniów, wiek uczniów, ilość klas
Szkoła liczy 130 uczniów uczących się w klasach I-VIII, czyli w wieku od 7 do 15 lat. W placówce jest 8 kilkunastoosobowych klas, najliczniejsza klasa w szkole liczy 21 uczniów. Do Gminnego Przedszkola wchodzącego w skład zespołu uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat w czterech grupach przedszkolnych.
OPIS DO ZDJĘĆ
Zdjęcia przedstawiają dwa nasze budynki - budynek szkoły pochodzący z lat 50 XX wieku oraz zabytkowy budynek przedszkola z początków XX wieku. Kolejne zdjęcia prezentują szkolne uroczystości, szkolne konkursy oraz akcje, w których uczestniczy szkoła: Narodowe Czytanie; Wszystkie Kolory Świata - akcja pod patronatem UNICEF, Polonez na Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Laureaci Konkursu edukacji Regionalnej - Rajcowanie przi swaczynie oraz Wieczór dla Małej Ojczyzny w Stulecie Powstań Śląskich.
Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z tą szkołą
wyślij zgłoszenie korzystając z formularza "Deklaracji współpracy" - link dostępny poniżej (kliknij w czerwony klawisz)