INFORMACJE O WYBRANEJ PLACÓWCE



Kraj: Rzeczpospolita Polska Szkoła Podstawowa w Łęgu Probostwie Adres: Łęg Probostwo 31/1 09-210 Drobin

RODZAJ PLACÓWKI:

Szkoła prowadzi nauczanie w oddziałach szkolnych I –VIII. Szkoła realizuje cele i zadania określone w przepisach prawa oświatowego dla ośmioletniej szkoły podstawowej. W szkole obowiązuje 5–dniowy tydzień nauki, godzina lekcyjna trwa 45 minut. Szkoła jest jednostką budżetową. Organem prowadzącym szkołę jest Miasto i Gmina Drobin. Adres siedziby organu prowadzącego: ulica Marszałka Piłsudskiego 12, 09- 210 Drobin. Nadzór pedagogiczny nad szkołą sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty. Dokumenty stanowiące podstawę prawną funkcjonowania szkoły to: 1.Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 ze zmianami); 2.Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60); 3.Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1943 z późniejszymi zmianami w przepisach prawa oświatowego).

LOGO PLACÓWKI



STRONA WWW

PROFIL - STRONA FACEBOOK


PLANOWANY UDZIAŁ W DZIAŁANIACH


DZIAŁANIE I

TAK - Wsparcie merytoryczne i opieka szkoły polonijnej przez szkołę polską w oparciu o zasadę partnerstwa.

DZIAŁANIE II

TAK - Uzyskanie Certyfikatu Szkoła 6.0

DZIAŁANIE III

TAK - Realizacja partnerskich projektów edukacyjnych


WYBRANE PLANOWANE OBSZARY DZIAŁAŃ PROJEKTOWYCH


1. Współpraca kadry pedagogicznej:

opracowanie wspólnych programów

opracowanie innowacji dydaktycznych

opracowanie materiałów dydaktycznych

doradztwo metodyczne

wymiana doświadczeń

2. Podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie umiejętności nauczycieli poprzez udział w formach doskonalenia organizowanych przez ODN SWP

webinaria

kursy

szkolenia

konferencje

zjazdy

3. Współpraca dzieci i młodzieży:

działania z wykorzystaniem platformy

konkursy

projekty edukacyjne

inicjatywy związane z celami programu

4. Aktywizacja lokalnego środowiska

inicjatywy edukacyjne włączające rodziców

inicjatywy edukacyjne włączające mieszkańców

warsztaty dla rodziców


CHARAKTERYSTYKA PLACÓWKI


KRÓTKI OPIS PLACÓWKI

specyfika, podejmowane działania, mocne strony, obszary do rozwoju

Zadaniem szkoły jest stworzenie uczniom optymalnych warunków do wszechstronnego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Jesteśmy szkołą, która przygotowuje uczniów do dalszych etapów kształcenia, absolwentów do życia we współczesnym społeczeństwie, kształtuje właściwe postawy społeczne, uczy szacunku, tolerancji i odpowiedzialności, wspiera rodzinę w procesie wychowania, zacieśnia współpracę z rodzicami i środowiskiem lokalnym oraz zapewnia bezpieczeństwo swoim wychowankom. Jesteśmy otwarci i przyjaźni dla uczniów i rodziców. Środowisko, z którego pochodzą dzieci uczące się w naszej szkole to środowisko wiejskie. Sytuacja materialna większości rodzin jest bardzo trudna i nie ulega zmianie już od kilku lat. Ma to wpływ również na motywację dzieci do nauki. Dlatego głównym zadaniem szkoły jest konieczność wyrównania szans edukacyjnych i pomoc uczniom.
Szkoła posiada odpowiednią bazę lokalową oraz dydaktyczną, która stale jest rozwijana i unowocześniana. Sale lekcyjne są wyposażone w komputery dla nauczycieli, projektory i ekrany, w dwóch salach są tablice multimedialne. Mamy pracownię komputerową z dostępem do Internetu, salę gimnastyczną, wielofunkcyjne boisko sportowe, gabinet terapii pedagogicznej, gabinet psychologa, salę do zajęć dydaktyczno – wyrównawczych, świetlicę szkolną, dwa sklepiki szkolne, stołówkę, kuchnię i zaplecze kuchenne.
W szkole funkcjonuje Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego, który pomaga uczniom w poznaniu własnych predyspozycji, osobowości, potrzeb, uzdolnień, zainteresowań, możliwości, pomaga w podjęciu decyzji dotyczących przyszłego zawodu. WSDZ obejmuje indywidualną i grupową pracę z uczniami, rodzicami, nauczycielami, i koordynowany jest przez szkolnego koordynatora ds. doradztwa zawodowego.
Nasza placówka rozwija też twórcze zainteresowania uczniów. W szkole prowadzone są zajęcia pozalekcyjne: koła zainteresowań, zajęcia sportowe, koło teatralne, zajęcia taneczne. Uczniowie działają w szkolnych organizacjach: LOP, PCK, ZHP, SKO, SU, UKS.
W szkole prowadzony jest też wolontariat. Uczniowie biorą udział w działaniach na rzecz środowiska szkolnego, lokalnego oraz w akcjach ogólnopolskich.


Nasza szkoła realizowała lub realizuje programy, projekty i akcje ogólnopolskie: Szkoła Ucząca się, Sieć Szkół, Szkoła Promująca Zdrowie, WF z klasą, Trzymaj Formę, Drużyna Energii, Zachowaj Trzeźwy Umysł, Nie pal przy mnie proszę, Znajdź właściwe rozwiązanie, Zdrowo jem-więcej wiem, Śniadanie daje moc, Sklepiki szkolne- zdrowa reaktywacja, Szkoła zdrowego uśmiechu, Szklanka Mleka, Nie dla meningokoków, Postaw na rodzinę, Akademia Bezpiecznego Puchatka, Bezpieczne Wakacje, Ratujemy i uczymy ratować, Razem ustanowimy światowy REKORD w udzielaniu pierwszej pomocy!, Aktywna Edukacja, Szkoła Myślenia, Włącz myślenie-Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi, Szkoła Wspierająca Uzdolnienia, Mistrzowie Kodowania, Przyjaciel Matematycznego ZOO, Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia, Poznaj świat przez języki, BohaterOn w Twojej Szkole, Polska pamięta, Cała Polska czyta dzieciom ABC XXI – Wychowanie przez czytanie, Poczytaj mi przyjacielu, Jak nie czytam, jak czytam, Dzień Głośnego Czytania, Noc Bibliotek, Szkoła, która świeci przykładem, Szkoła bez przemocy, Szkoła z prawami, Samorządy mają głos, Pomoc humanitarna na świecie, Szlachetna Paczka, Gwiazdka dla Afryki, Dzwonek na obiad, Betlejemskie Światełko Pokoju, Pola Nadziei, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Klimatyczna Klasa, Planeta Energii, Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci, Zbieraj Baterie i Telefony.
Nasza szkoła posiada certyfikaty:
Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie na lata 2009-2014,
Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie na lata 2013-2018 (jako jedyna szkoła w województwie mazowieckim), w tym roku otrzymaliśmy kolejny Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie,
Certyfikat Szkoły Uczącej Się (pierwszy na lata 2010-2012, drugi na lata 2013-2016), trzeci
Certyfikat i Tytuł Lidera Szkoły Uczącej Się otrzymaliśmy w roku 2017, jesteśmy 9 szkołą w Polsce z tym zaszczytnym tytułem,
Certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji.
Nasze mocne strony to również: przyjazna atmosfera w szkole, indywidualne podejście do uczniów, różnorodność stosowanych metod nauczania, stosowanie elementów Oceniania Kształtującego, sukcesy sportowe, organizacja konkursów o zasięgu regionalnym, dobrze zorganizowany dowóz uczniów do szkoły, pomoc materialna dla uczniów, prezentacja dorobku szkoły na stronie internetowej i w biuletynie UMiG Drobin, bogata oferta wycieczek szkolnych, działania ekologiczne i prozdrowotne, współpraca z organizacjami wspierającymi pracę szkoły – LOP, PCK, ZHP, CEO, współpraca z władzami samorządowymi, współpraca z lokalnymi instytucjami i zakładami pracy - Zakład Aktywności Zawodowej w Stanisławowie, Zakład Gospodarki Komunalnej w Drobinie, Towarzystwo Inicjatyw Lokalnych w Łęgu Probostwie, Bank Spółdzielczy Mazowsze w Drobinie, Biblioteka Publiczna w Łęgu Probostwie, Caritas Płock, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Płocku, współpraca z rodzicami, dobry wizerunek szkoły w środowisku, integrowanie środowiska lokalnego poprzez organizację imprez – Festyn Pokoleń, Dzień Rodziny, Łęskie Spotkania Opłatkowe, Wieczór Pieśni Patriotycznych, udział w uroczystościach gminnych – Dzień Ziemi, Dni Drobina, Dożynki.
Obszary wymagające doskonalenia to: przygotowywanie się uczniów do zajęć, brak wsparcia ze strony niektórych rodziców w sprawach dydaktycznych (motywowanie uczniów do nauki) oraz wychowawczych (stosunek do nauki, frekwencja), zwiększenie zastosowania pracy w grupie oraz aktywności uczniów na rzecz własnego rozwoju, podniesienie wyników z egzaminów zewnętrznych.

INFORMACJE O UCZNIACH

liczba uczniów, wiek uczniów, ilość klas

Uczniowie naszej szkoły to dzieci i młodzież w wieku 7-14 lat. Aktualnie mamy 195 uczniów, którzy uczą się w 10 oddziałach szkolnych. Uczniowie pochodzą w większości ze środowisk wiejskich.


ZDJĘCIA PLACÓWKI


OPIS DO ZDJĘĆ

1. Budynek Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie.
2. Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie otrzymany po publicznej prezentacji wyników autoewaluacji w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie. Uczestniczyli w niej członkowie społeczności szkolnej: dyrekcja szkoły, przedstawiciele uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i rodziców. Osoby spoza społeczności szkolnej: przedstawiciele organu prowadzącego, organu nadzorującego, rejonowy koordynator Szkoły Promującej Zdrowie, przedstawiciele szkół ościennych, przedstawiciele organizacji współpracujących ze szkołą.
3. Kartki z życzeniami dla uczestników Powstania Warszawskiego wykonane przez uczniów naszej szkoły w ramach ogólnopolskiego projektu BohaterOn w Twojej Szkole.
4. Gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w których uczestniczyła cała społeczność szkolna, społeczność lokalna oraz przedstawiciele władz gminy Drobin i powiatu płockiego. Po uroczystej mszy św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych zostały złożone kwiaty i zapalone znicze pod tablicą upamiętniającą walkę Polaków o wolność Ojczyzny.
5. Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w Marszu Niepodległości, na jego zakończenie wykonane zostało zdjęcie przed budynkiem naszej szkoły.
6. Uczniowie naszej szkoły podczas wykonania „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Do hymnu”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
7. Dyplom uznania dla naszej szkoły za zorganizowanie cyklu uroczystości upamiętniających 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dyplom przekazał szkole poseł na sejm RP – Marek Opioła.
8. Certyfikat i Tytuł Lidera Szkoły Uczącej Się, który otrzymaliśmy w 2017 roku. W ramach programu SUS uczestniczyliśmy w wielu działaniach, m.in. prezentowaliśmy wdrażanie Oceniania Kształtującego na Ogólnopolskiej Konferencji w Warszawie.
9. Wycieczka do Warszawy. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wizytę w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zwiedzania Sejmu uczniom towarzyszył senator RP Marek Martynowski.



POWRÓT DO BAZY SZKÓŁ


NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ


Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z tą szkołą
wyślij zgłoszenie korzystając z formularza "Deklaracji współpracy" - link dostępny poniżej (kliknij w czerwony klawisz)


DEKLARACJA WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ







Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu
w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonia i Polakami za granicą.




PATRONAT MEDIALNY NAD PROJEKTEM ORAZ INFORMATYCZNY NAD PLATFORMĄ SZKOŁA 6.0





facebook