INFORMACJE O WYBRANEJ PLACÓWCE



Kraj: Polska Zespół Placówek Oświatowych w Miłkach Adres: ul. Szkolna 3, 11-513 Miłki

RODZAJ PLACÓWKI:

Organ prowadzący: Gmina Miłki, JST

LOGO PLACÓWKI



STRONA WWW

PROFIL - STRONA FACEBOOK


PLANOWANY UDZIAŁ W DZIAŁANIACH


DZIAŁANIE I

TAK - Wsparcie merytoryczne i opieka szkoły polonijnej przez szkołę polską w oparciu o zasadę partnerstwa.

DZIAŁANIE II

TAK - Uzyskanie Certyfikatu Szkoła 6.0

DZIAŁANIE III

TAK - Realizacja partnerskich projektów edukacyjnych


WYBRANE PLANOWANE OBSZARY DZIAŁAŃ PROJEKTOWYCH


1. Współpraca kadry pedagogicznej:

opracowanie innowacji dydaktycznych

wymiana doświadczeń

wizyty studyjne (mobilność nauczycieli)

2. Podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie umiejętności nauczycieli poprzez udział w formach doskonalenia organizowanych przez ODN SWP

szkolenia

staże metodyczne

3. Współpraca dzieci i młodzieży:

wymiana dzieci i młodzieży (mobilność uczniów)

konkursy

projekty edukacyjne

4. Aktywizacja lokalnego środowiska

inicjatywy edukacyjne włączające rodziców

inicjatywy edukacyjne włączające mieszkańców


CHARAKTERYSTYKA PLACÓWKI


KRÓTKI OPIS PLACÓWKI

specyfika, podejmowane działania, mocne strony, obszary do rozwoju

Informacje ogólne o szkole:
Zespół Placówek Oświatowych w Miłkach obejmuje swoją działalnością Przedszkole oraz Szkołę Podstawową im. św Jana Pawła II. Kadrę szkoły stanowi 22 nauczycieli takich przedmiotów jak język polski, język angielski, język niemiecki, historia, matematyka, fizyka, informatyka, biologia, chemia, technika, plastyka, muzyka oraz wychowanie fizyczne. Szkoła nasza uczestniczy w projekcie „Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów z obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich: Gmina Miłki, Gmina Giżycko, Gmina Mikołajki”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego celem jest rozwój umiejętności cyfrowych uczniów naszej szkoły.
Chcielibyśmy dołączyć do Projektu Szkoła 6.0., aby znaleźć partnerów do współpracy wśród szkól za granicą oraz aby uczyć się tolerancji dla innych kultur. Jesteśmy dumni z kulturowego bogactwa naszego regionu, więc chcemy promować jego piękno, historię, różnorodność demograficzną, jak również mieć szansę doświadczyć bogactwa innych kultur, mając za przewodników polskich uczniów, którzy żyją i mieszkają na stałe za granicą.

Informacje szczegółowe o szkole, które mogą być istotne dla udziału naszej szkoły w Projekcie Szkoła 6.0.
Nasza szkoła w roku szkolnym 2007/2008 uczestniczyła w projekcie wymiany polsko-niemieckiej "Dla pokoju i zrozumienia". Oprócz tego dyrektor szkoły, p. Lidia Popczyńska, była przez dwa lata szkolnym koordynatorem Projektu wymiany Sokrates-Comenius, co może być pomocne podczas ewentualnej realizacji założeń Projektu Szkoła 6.0.
W naszej szkole jest wielu uczniów, którzy są bardzo zainteresowani dziedzinami takimi jak Technologia Informacyjna, wychowanie fizyczne czy języki obce. Te kompetencje mogą być ważne podczas współpracy z uczniami zza granicy w ramach projektu, do którego aplikujemy.
Mając niewielką wiedzę na temat naszych możliwych partnerów, możemy zarekomendować nasze najmocniejsze strony, mając nadzieję, że to właśnie uczyni nas atrakcyjnymi partnerami podczas wymiany.
Dziedzinami, które możemy zaproponować są nasze osiągnięcia sportowe, szczególnie w piłce nożnej dziewcząt. Nasza szkoła posiada również certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”, co zobowiązuje nas do prowadzenia w naszym lokalnym środowisku wielu ekologicznych akcji. Nasi uczniowie sięgają po laury w konkursach wojewódzkich z języka polskiego, historii oraz języka angielskiego.
Mamy ogromne szczęście mieszkać w jednym z najpiękniejszych regionów naszego kraju, w Krainie Tysiąca Jezior. Sąsiadując z największymi jeziorami w Polsce mamy wiele sposobności, aby uprawiać sporty wodne, takie jak żeglarstwo, czy kajakarstwo. Mieszkamy blisko wielu pozostałości, sięgających pamięcią do czasów I oraz II Wojny Światowej (Twierdza Boyen, Kwatera Hitlera), które mogą być wielką atrakcją dla miłośników historii. Projekt TIK, w którym uczestniczymy będzie na pewno pomocny w stworzeniu dokumentacji multimedialnej naszych działań podjętych podczas realizacji Projektu.

INFORMACJE O UCZNIACH

liczba uczniów, wiek uczniów, ilość klas

Do Zespołu uczęszcza 51 przedszkolaków, a w szkole podstawowej uczy się 115 uczniów, z których 41 to uczniowie klas I-III (7-8 latkowie), a 74 pozostałych to uczniowie wieku od 9-15 lat. W szkole podstawowej jest siedem klas, a w przedszkolu trzy grupy przedszkolne.


ZDJĘCIA PLACÓWKI


OPIS DO ZDJĘĆ

Zdjęcie nr 1 - Święto Teatru
Zdjęcie nr 2 - Realizacja zajęć z TIK
Zdjęcie nr 3 - Grudniowa Walka z Bykami (konkurs)



POWRÓT DO BAZY SZKÓŁ


NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ


Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z tą szkołą
wyślij zgłoszenie korzystając z formularza "Deklaracji współpracy" - link dostępny poniżej (kliknij w czerwony klawisz)


DEKLARACJA WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ







Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu
w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonia i Polakami za granicą.




PATRONAT MEDIALNY NAD PROJEKTEM ORAZ INFORMATYCZNY NAD PLATFORMĄ SZKOŁA 6.0





facebook