Polonijny Festiwal Nordic Walking

18-21 grudnia 2022 w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa









POLONIJNY FESTIWAL NORDIC WALKING

19-20 GRUDNIA 2022 W WIŚLE, PLAC BOGUMIŁA HOFFA

REGULAMIN


ORGANIZATOR FESTIWALU

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”

PARTNER ORGANIZATORA FESTIWALU

Miasto Wisła

CEL ZAWODÓW

Wyłonienie najlepszych zawodników oraz popularyzacja nordic walking w środowiskach polonijnych.

MIEJSCE - TERMIN

Miasto Wisła, Plac Bogumiła Hoffa
Termin: 19-20.12.2022 r. , start o godz. 11:30,
Biuro Zawodów- weryfikacja wszystkich uczestników w godz. 10:00 -11:00

19.12.2022 r. – Zawody indywidualne

11:10 otwarcie i rozgrzewka
11:30 start grup na jedno okrążenie (2,3 km) i na dwa okrążenie (4,6 km) Grupa I, Grupa VII, Grupa VIII, Grupa IX (kobiety i mężczyźni)
12:00 start grup na trzy okrążenia (6,9 km)
14:00 podanie wyników, dekoracja

20.12.2022 r. – Zawody sztafetowe

11:10 otwarcie i rozgrzewka
11:30 start pierwszej sztafety ze wszystkich grup sztafetowych: kobiecych, męskich, mieszanych
13:00 podanie wyników, dekoracja

Godziny startów mogą ulec zmianie o +- 10 minut.

Kwadrans po podaniu wyników końcowych odbędzie się rozdanie nagród na Rynku.

WAŻNE: przydział kijów odbędzie się w niedzielę 18.12 podczas odprawy o godzinie 21:00!

KATEGORIE WIEKOWE

KOBIETY

grupa I K do 12 lat
grupa II K od 13 do 16 lat
grupa III K od 17 do 20 lat
grupa IV K od 21 do 35 lat
grupa V K od 36 do 45 lat
grupa VI K od 46 do 55 lat
grupa VII K od 56 do 65 lat
grupa VIII K od 66 do 70 lat
grupa IX K od 71 powyżej

MĘŻCZYŹNI

grupa I M do 12 lat
grupa II M od 13 do 16 lat
grupa III M od 17 do 20 lat
grupa IV M od 21 do 35 lat
grupa V M od 36 do 45 lat
grupa VI M od 46 do 55 lat
grupa VII M od 56 do 65 lat
grupa VIII M od 66 do 70 lat
grupa IX M od 71 powyżej

O przynależności do danej grupy decyduje rok urodzenia.

Podstawą klasyfikacji w kategoriach wiekowych jest udział co najmniej 5 osób w danej kategorii.

W przypadku braku wymaganej ilości startujących kategorie będą łączone.

ZAWODY SZTAFETOWE

W zawodach sztafetowych udział mogą brać reprezentacje krajów w składach 4-osobowych w kategoriach:

- sztafety kobiet
- sztafety mężczyzn
- sztafety mieszane

Wiek zawodników w sztafetach jest dowolny.

Z każdego kraju można wystawić dowolną liczbę sztafet.

DYSTANS

Zawody zostaną przeprowadzone na następujących dystansach:

- dzieci do lat 12 – 2,3 km (1 okrążenie)
- od 13 do 55 lat – 6,9 km (3 okrążenia)
- od 56 lat i starsi – 4,6 km (2 okrążenia)

TRASA

Trasa będzie oznaczona specjalnymi znacznikami i taśmą ostrzegawczą, długość trasy liczona jest po najkrótszej linii jaką może pokonać zawodnik. Na trasie znajdować się będą sędziowie, którzy będą oceniać technikę marszu nordic walking, nieprawidłowa technika marszu będzie karana zgodnie z przepisami (karne sekundy lub dyskwalifikacja), na trasie zawodów mogą znajdować się kamery, które pomogą w wyjaśnianiu ewentualnych wątpliwości, sędziowie poprzez analizę nagrań wideo po zakończeniu zawodów mają prawo zdyskwalifikować zawodnika oraz odebrać mu tytuł w przypadku rażących form naruszenia zasad rywalizacji fair play (np. przy podbieganiu czy skracaniu trasy w miejscach, gdzie nie ma sędziów), ostateczna lista wyników opublikowana zostanie po akceptacji przez sędziego głównego.

POMIAR CZASU

Czas zawodników mierzony jest elektronicznie, czas zawodnika mierzony jest dla każdego uczestnika oddzielnie.

NUMER STARTOWY

Każdy zawodnik zobowiązany jest do przypięcia numeru startowego na klatce piersiowej bądź brzuchu, zawodnicy zobowiązani są do niezakrywania numeru startowego. W przypadku zakrycia numerku startowego sędzia ma prawo zatrzymać uczestnika marszu w celu poproszenia go o poprawne umieszczenie oznaczenia.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

  1. Start w zawodach oznacza akceptację regulaminu, konkurencji oraz zasad określanych przez Organizatora.
  2. Organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne, wodę dla zawodników oraz skład sędziowski.
  3. W zawodach obowiązują przepisy Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking oraz niniejszy regulamin.
  4. W zawodach obowiązują kije do nordic walking (zgodnie z przepisami Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking). Uczestnik startujący z innymi kijami niż kije do Nordic Walking może zostać zdyskwalifikowany przez Sędziego Głównego lub Delegata Technicznego zawodów.
  5. Uczestników obowiązuje strój sportowy oraz własny sprzęt / kije nordic walking. Organizator zabezpieczy kije osobom, które taką potrzebę zgłoszą do dnia 11.12.2022 r. (w formularzu zgłoszeniowym)
  6. Organizator nie odpowiada za stan zdrowia uczestników turnieju.
  7. Organizator nie odpowiada za własność zawodników pozostawianą bez opieki.
  8. Uczestnicy biorąc udział w zawodach wyrażają zgodę na udostępnienie swojego wizerunku do celów medialnych przez Organizatora.
  9. Warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest dopełnienie formalności w biurze zawodów.
  10. Ze względu na lokalizację zawodów należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz ochrony przyrody, dbać o porządek w miejscu zawodów, jak również podporządkować się komunikatom służb porządkowych, sędziów i Organizatora;
  11. W zależności od możliwości przygotowania tras, Organizator może wydłużyć lub skrócić dystanse;
  12. Wiążąca i ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora;
  13. Organizator zastrzega sobie prawo zmian i interpretacji regulaminu zawodów;

 

Akceptując niniejszy Regulamin, uczestnik oświadcza, że nie ma żadnych przeciwskazań zdrowotnych/lekarskich do udziału w imprezie.









ORGANIZATOR








PARTNER



Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Celem działania Agencji jest realizacja programów rozwoju gospodarki, wspierających działalność innowacyjną i badawczą małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), rozwój regionalny, wzrost eksportu, rozwój zasobów ludzkich oraz wykorzystywanie nowych technologii w działalności gospodarczej.

PARP jest zaangażowana w realizację krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć, finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, budżetu państwa oraz programów wieloletnich Komisji Europejskiej. PARP bierze aktywny udział w tworzeniu i efektywnym wdrażaniu polityki państwa w zakresie przedsiębiorczości, innowacyjności i adaptacyjności kadr, dążąc do przekształcenia się w kluczową instytucję odpowiedzialną za tworzenie otoczenia wspierającego przedsiębiorców. Zgodnie z zasadą „Think Small First" - „MSP przede wszystkim" wszystkie działania Agencji są realizowane ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb sektora MSP.


PARP

Miasto Wisła

Wisła jest jedną z najpiękniejszych miejscowości w województwie śląskim, znajduje się w powiecie cieszyńskim. Znajduje się bezpośrednio przy granicy z Czechami, blisko stąd także na Słowacją.

Wisła jest miejscowością górską leżącą w Beskidzie Śląskim. Najniżej położonym miejscem w Wiśle jest dolina rzeki Wisły na Obłaźcu, tuż na wjeździe do miasta, na granicy z Ustroniem (392 m n.p.m.), zaś najwyżej – szczyt Baraniej Góry (1220 m n.p.m.). Centrum Wisły położone jest na wysokości 430 m n.p.m. Miasto położone jest w dolinach takich jak: Jawornik, Głębce, Nowa Osada, Malinka, Czarne, Łabajów, Dziechcinka.

Wisła leży u źródeł największej polskiej rzeki. Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które po połączeniu się i przyjęciu wód potoku Malinka tworzą rzekę Wisłę. Na terenie doliny Wisła Czarne, poniżej historycznego połączenia Czarnej i Białej Wisełki, w latach 1967–1973 zbudowano zaporę wodną. Zbiornik Czerniański magazynuje wodę pitną oraz pełni rolę przeciwpowodziową. Jego maksymalna pojemność to 5,06 mln m3, a powierzchnia – ok. 40 ha.

Miasto poza centrum rozciąga się na kilka dolin. Liczne domu zarówno całoroczne jak i letniskowe usytuowane są poza centrum, w dolinach, m.in. Malinka, Czarne, Gościejów, Partecznik, Głębce, Łabajów, Dziechcinka, Jawornik, Gahura oraz na stokach okolicznych gór. Położenie miasta w szeregu dolin jest wyjątkowe (nie tylko na mapie Beskidów, ale także w odniesieniu do innych miejscowości górskich w kraju). Wystarczy opuścić miejski deptak i gwarne centrum Wisły i skierować się w stronę jednej w wielu dolin, by znaleźć spokój i ciszę. Ci, którzy wędrują szlakami i potrafią uważnie patrzeć, znajdą w Wiśle miejsca niepowtarzalne i pełne uroku W krajobrazie dominują lasy, łąki na zboczach gór i górskie potoki. Miłośnicy bliskiego kontaktu z naturą doceniają trasy spacerowe i szlaki turystyczne. Każdy zakątek Wisły ma swoją specyfikę i wart jest bliższego poznania.

Wisła jest miejscowością o charakterze turystyczno–wypoczynkowym. Początki letniskowej historii miejscowości sięgają XIX wieku. Położenie, klimat i uroki krajobrazowe zachęcają ludzi do wypoczynku w Wiśle zarówno w zimie jak i w pozostałych porach roku. Turyści, przyjeżdżający do Wisły, mają do dyspozycji około 100 km szlaków turystycznych. W okresie wiosenno-jesiennym są to trasy o różnej skali trudności dla turystów pieszych i rowerzystów górskich. W zimie zaś do dyspozycji fanów białego szaleństwa są piękne trasy dla narciarstwa śladowego i zjazdowego, 18 wyciągów narciarskich, w tym 7 dysponujących wyciągami krzesełkowymi. Większość ośrodków narciarskich ma oświetlone trasy, pozwalające także na jazdę wieczorną. Trasy są ratrakowane, a gdy temperatury pozwalają także sztucznie dośnieżane. Na terenie miejscowości istnieje 5 skoczni narciarskich. Miłośnicy narciarstwa biegowego mogą swoją pasję realizować na terenie Ośrodka Sportowego Jonidło, a także na profesjonalnych trasach zarządzanych przez Polski Związek Narciarski na Kubalonce. Gdy jest odpowiednia ilość śniegu na popularnych biegówkach można przemieszczać się wzdłuż rzeki Wisły a także m.in. Doliną Białej i Czarnej Wisełki. Coraz częściej na wiślańskich szlakach górskich można spotkać amatorów skiturów, którzy w ten sposób poznają uroki wiślańskich szlaków w zimie.


MIASTO WISŁA




PATRONAT MEDIALNY


OPRACOWANIE INFORMATYCZNE I GRAFICZNE PORTALU
© POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - patron medialny Mistrzostw

Kopiowanie całości lub części zabronione. Materiał chroniony prawem autorskim.



ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 9809 OSÓB



facebook