Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego 2022


sierpień 2022 LETNIA AKADEMIA KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO W TORUNIU Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

Przyjechali do Torunia z Ukrainy, Litwy i Stanów Zjednoczonych. Na uniwersytecie Mikołaja Kopernika będą doskonalić język polski. W muzeach, galeriach, kościołach będą spotykać się z historią i kulturą Polski – ojczyzny ich pradziadów, dziadków, rodziców.

Mówią – chcemy poznawać piękno i historię naszej drugiej Ojczyzny, chcemy lepiej i więcej rozmawiać po polsku. Spacer po Starówce zakończyło pierwsze ( na lodach) spotkanie integracyjne, pełne serdecznych, ciepłych rozmów.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ


LETNIA AKADEMIA KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO

LETNIA AKADEMIA KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Formuła Letniej Akademii adresowana jest do osób dorosłych pochodzenia polskiego. W ramach pobytu w Polsce uczestnicy wezmą udział w lektoratach z języka polskiego prowadzonych przez doświadczonych specjalistów oraz warsztatach i wykładach o tematyce historyczno-kulturowej prowadzonych przez pracowników naukowych. Odbędą się spotkania plenerowe, wizyty studyjne, panele dyskusyjne oraz wycieczki integracyjne, które umożliwią uczestnikom pełniejsze uczestnictwo w bogactwach dziedzictwa i kultury narodowej Polski.
Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa
Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów