WSPÓLNOTA POLSKA DLA MŁODZIEŻY

KLUB
STUDENTA POLONIJNEGO


Klubu Studenta Polonijnego przy Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska", pozwala na realizację wielu pomysłów zgłaszanych przez młodzież oraz umożliwia studentom zaplanowanie ścieżek rozwoju osobistego, gromadzenie różnorodnych doświadczeń i stwarza szansę poznania większej liczby osób polskiego pochodzenia.22.11.2019


INTEGRACJA KLUBÓW STUDENTA POLONIJNEGO


W piątek, 22 listopada Klub Studenta Polonijnego, działający przy siedzibie SWP w Warszawie, na zaproszenie KSP z Krakowa odbył wizytę w pięknej, dawnej stolicy Polski - Krakowie. Kraków odkrył cudowny klimat zbliżających się świąt i spotkanie z Michałem Rusinkiem, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej.


Zaczęło się wszystko w Domu Polonii z cytatu Szymborskiej : «Nie wystarczyło, że zaprosiłam, tak jeszcze przyjechał» - tak żartobliwie mówiła o swoim sekretarzu, który spędził prawie 15 lat z polską noblistką z dziedziny literatury.

Prof. Michał Rusinek nadal działa w imieniu Szymborskiej i pielęgnuje jej sztukę. Całe spotkanie nawiązywało do spojrzenia na życie prywatne Wisławy Szymborskiej, pokazując ją jako osobę, taką bliską nam wszystkim. Ona była skromną osobą, potrafiła śnić wierszy i robiła wyklejanki dla przyjaciół.

Na koniec spotkania studenci byli bardzo zainteresowani tematem, że nie mogli się powstrzymać od zadawania pytań, na które były sekretarz chętnie odpowiadał.

Kolejnego dnia odbył się spacer uliczkami Krakowa z przewodnikiem. Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Katedra i Zamek Królewski na Wawelu - w każdym z tych miejsc kryje się długa i ciekawa historia miasta i kraju.

W imieniu Klubu Studenta Polonijnego w Warszawie dziękujemy KSP w Krakowie za zaproszenie i gościnę.


KLUB STUDENTA POLONIJNEGO


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów