PUŁTUSK

Hotel Zamek - Dom Polonii
ul. Szkolna 11, Pułtusk


Trzygwiazdkowy Hotel Zamek w Pułtusku – Dom Polonii mieści się w XV-wiecznym zamku, położonym na wzgórzu nad brzegiem Narwi i w obiektach na podzamczu. W minionych stuleciach w murach zamku przebywali między innymi: król Polski Zygmunt III Waza, król Szwecji Karol XII oraz carowie Rosji – Aleksander I i Aleksander II. W 1974 roku rząd polski przekazał dawny zamek biskupi wraz z przyległymi terenami na Dom Polonii, który od 1990 roku jest własnością Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

W Zamku w Pułtusku istnieje możliwość zorganizowania: konferencji, zjazdów, kongresów, przyjęć okolicznościowych, dyplomatycznych, biznesowych, sympozjów naukowych oraz balów, bankietów, koncertów, recitali, wernisaży, pokazów mody, spotkań integracyjnych, przyjęć weselnych, imprez plenerowych, pikników, ognisk nad rzeką Narew przy dźwiękach kapeli zamkowej oraz rekonstrukcji wydarzeń historycznych.

Tradycją są tu Ogólnopolskie Konkursy Kulinarne „Kuchnia polska wczoraj i dziś”, Dzień Tradycji Rzeczypospolitej obchodzony w ramach ogólnopolskich husarskich obchodów Wiktorii Wiedeńskiej – piknik husarski, Pułtuski Hubertus oraz Festiwal im. Krzysztofa Klenczona.

Hotel Zamek – Dom Polonii dysponuje dwustuosobową bazą noclegową i 7 salami konferencyjnymi, które pomieszczą do 550 uczestników.DANE TELEADRESOWE

PUŁTUSK
Hotel Zamek – Dom Polonii
ul. Szkolna 11, Pułtusk
tel./fax: +48 23 692 90 00; +48 23 692 90 01; +48 23 691 91 02
e-mail: marketing@zamekpultusk.pl; sekretariat@zamekpultusk.pl
www: http://www.zamekpultusk.plDOMY POLSKIE I DOMY POLONII