KRAKÓW

Dom Polonii
Rynek Główny 14, Kraków


Siedziba Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” znajduje się w samym centrum miasta i leży na tzw. Szlaku Królewskim, prowadzącym na Wawel. Istnienie w tym miejscu murowanej kamienicy poświadczone jest już w roku 1373. W wieku XVI uzyskała ona renesansowy wystrój, który w części zachował się do dzisiaj. W 1978 roku kamienica otrzymała nazwę „Dom Polonii”.

Wnętrza kamienicy, odnowione starannie w latach 1974–1978 pełnią różnorakie funkcje. W późnogotyckich kolebkowo sklepionych piwnicach mieści się galeria prezentująca prace artystów polonijnych i polskich z zagranicy oraz wystawy dokumentujące życie środowisk polonijnych. Na parterze znajduje się klub-kawiarnia „Wspólnota Polska”, zaś w sali „Na Zadzi” oraz na pierwszym piętrze – w salach Arkadowej i Renesansowej organizowane są imprezy oświatowe i kulturalne – koncerty, spotkania z artystami polskimi z zagranicy, konferencje i spotkania organizacji polonijnych, a także kursy i szkolenia. Na drugim piętrze mieści się biuro Stowarzyszenia, służące wszelką pomocą przybywającym do kraju Rodakom z całego świata. Trzecie piętro zajmują pokoje gościnne.

W ofercie dla turystów i gości organizowane są w Domu Polonii koncerty artystów polskich i polonijnych, a od kilku lat koncerty chopinowskie.DANE TELEADRESOWE

KRAKÓW
Dom Polonii – Dom pod św. Anną
Rynek Główny 14, Kraków
tel./fax: +48 12 422 43 55
e-mail: biuro@swp.krakow.pl
www: http://swp.krakow.plDOMY POLSKIE I DOMY POLONII