60milionow


JEST NAS 60 MILIONÓW

Celem kampanii jest poszerzenie wiedzy o Polonii i Polakach z zagranicy w kraju oraz wiedzy o Polsce w środowiskach polonijnych, ale przede wszystkim budowanie świadomości globalnej wspólnoty Polaków.


WIADOMOŚCI O POLONII O POLAKACH W KRAJU I ZA GRANICĄ

PORTAL PROWADZONY PRZEZ POLONIJNĄ AGENCJĘ INFORMACYJNĄ   Japonia
2020-02-06 JAPOŃSKI FESTIWAL ŚNIEGU PO RAZ PIERWSZY Z POLSKIMI ZABYTKAMI

Ok. 4000 żołnierzy Japońskich Sił Samoobrony przez 28 dni zbudowało ze śniegu Pałac na Wyspie i Pomnik Chopina w samym sercu Sapporo! Z perfekcyjną precyzją wg dokładnego planu. 1 raz w historii polskie obiekty obecne na Festiwalu Śniegu. 71 Festiwal Śniegu w Sapporo zainaugurował Mazurek Dąbrowskiego. Śnieżny Pałac na Wyspie wygląda prawie tak jak oryginał w Łazienkach a przy Pomniku Chopina można usłyszeć najbardziej popularne walce i polonezy!

W czasie Yuki Matsuri (Festiwal Śniegu), który odbywa się corocznie od 1950 roku i jest jednym z największych na świecie, powstają wyjątkowe, zbudowane ze śniegu i lodu galerie zimowych rzeźb przygotowane m.in. przez żołnierzy Japońskich Sił Samoobrony.

W tym roku - ze względu na 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią, a także zbliżający się XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny imienia Fryderyka Chopina w Warszawie - specjalną uwagę poświęcono naszemu krajowi. Z tego powodu w Sapporo powstał lodowy Pałac na Wyspie i Pomnik Chopina. Obiekty te wyznaczają Plac Polski, gdzie w najbliższych dniach odbędą się wydarzenia promujące polską kulturę - występ grupy tanecznej z Hokkaido, specjalizującej się w polskich tańcach folklorystycznych oraz recital chopinowski w wykonaniu pianisty Michała Sobkowiaka.

Co roku podczas Festiwalu Śniegu przyjeżdża do Sapporo około dwóch milionów turystów. W czasie każdego festiwalu są prezentowane najbardziej znane obiekty architektoniczne na świecie.

W czasie festiwalu odbędzie się również 47. Międzynarodowy Konkurs Rzeźby Śniegowej, podczas którego wystąpi także drużyna z Polski - rzeźbiarze z ASP w Gdańsku.


zdjęcia: Paweł Milewski Ambasador RP w Japonii
Instytut Polski w Japonii
HBC北海道放送公式アカウント
Zachariasz Popiołek


PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.


facebook