60milionow


JEST NAS 60 MILIONÓW

Celem kampanii jest poszerzenie wiedzy o Polonii i Polakach z zagranicy w kraju oraz wiedzy o Polsce w środowiskach polonijnych, ale przede wszystkim budowanie świadomości globalnej wspólnoty Polaków.


WIADOMOŚCI O POLONII O POLAKACH W KRAJU I ZA GRANICĄ

PORTAL PROWADZONY PRZEZ POLONIJNĄ AGENCJĘ INFORMACYJNĄ   Australia
2021-02-22 Pierwsze po wakacjach spotkanie z dziećmi w klasach

W sobotę 6-go lutego zainaugurowaliśmy kolejny rok szkolny w Polskiej Szkole Sobotniej w Macarthur. O godzinie 9:00 rano w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia w Eagle Vale została odprawiona Msza Święta w intencji uczniów naszej szkoły. Pod przewodnictwem ks. Edmunda Budziłowicza modliliśmy się wspólnie o Boże błogosławieństwo dla całej naszej szkolnej społeczności.

Po zakończonej Mszy św. Pani Bernadeta Kawa przywitała wszystkich zebranych oraz przekazała kilka ważnych informacji dotyczących działania placówki. Ostatnim punktem dnia było pożegnanie jednej z naszych wspaniałych nauczycielek - Pani Grażynki Pakulskiej, która z powodów osobistych nie jest w stanie kontynuować nauczania w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym.

Dziękujemy Pani Grażynce za jej ciężką pracę i wsparcie, jakie okazała zarówno mi jak pozostałym nauczycielom w ciągu ostatnich dwóch lat. Droga Grażynko - jestem absolutnie przekonana, że​​Twoi uczniowie z sentymentem wspominać będą Twoja fantastyczną postawę i absolutnie wyjątkową etykę pracy oraz wszystkie niesamowite rzeczy, których nauczyli się w czasie lekcji w klasie. Z ogromną radością witamy nowego nauczyciela połączonej klasy IV, V i VI - Panią Barbarę Magolan. Pani Basia Magolan jest nauczycielem z wieloletnim stażem i doświadczeniem w pracy z dziećmi. Jestem głęboko przekonana, że będzie ogromnym wsparciem naszego zespołu.

Pierwsze po wakacjach spotkanie z dziećmi w klasach odbyło się w sobotę 13 lutego. Jakże miło było zobaczyć uśmiechnięte i opalone buźki dzieci, które z radością witały się nawzajem po długiej przerwie. Nasza szkoła wspiera nie tylko naukę języka ojczystego, ale także pracuje nad rozwojem pięknych przyjaźni, które tu się zawiązują.

Tego dnia nauczyciele przywitali swoje klasowe rodziny, po czym jak co roku przekazali dzieciom zasady zachowania się w klasie i w czasie przerw. Bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest naszym priorytetem.

Jedna z naszych mam – Pani Kinga Pacione, która na co dzień pracuje jako nauczyciel przedszkola, przyniosła tego dnia do szkoły makietę wulkanu i demonstrowała uczniom z młodszych klas symulowane wybuchy wulkanu. Ileż było okrzyków radości na widok wydobywającej się z wulkanu kolorowej lawy! Dzieci były naprawdę i szczerze zachwycone tą radosną i interesującą demonstracją. Pani Kinga przyniosła także do szkoły zalaminowane ilustracje legendy o „Smoku Wawelskim”. Dzieci z wielką uwagą wsłuchiwały się w przygody dzielnego szewczyka Dratewki i były absolutnie pod wrażeniem jego odwagi i pomysłowości w pokonaniu Smoka.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z pierwszego po wakacjach spotkania z uczniami w szkole oraz życzę gorąco nam wszystkim bezpiecznego i spokojnego roku szkolnego. Drodzy uczniowie - bądźcie gotowi i otwarci na kolejną, fascynującą podróż w nieznane. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzę, aby sobotnie poranki roku szkolnego 2021, były radosne, ale i pracowite. Systematyczność i ciężka praca doprowadzą was do sukcesu. Pamiętajcie także, że prawdziwym „bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, dobre słowo” i takiego bogactwa życzę wam jak najwięcej. Nauczycielom życzę, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały wam dużo zadowolenia i radości. Niech każdy dzień przynosi wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu. Drodzy Rodzice - bez waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. W naszej szkole rola rodziców jest ogromna, a wasza pomoc niezbędna. Zadbajmy o to, aby na koniec roku wszyscy szczęśliwie dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania!

tekst i zdjęcia Bernadeta Kawa


Bumerang PolskiPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.