SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"




TEKST ODCZYTYWANY MASZYNOWO:  
 Polska    2025-07-07     Czas czytania ok.: 3 min. 11. POLONIJNY FESTIWAL DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH IWONICZ-ZDRÓJ 17-23 LIPCA 2025

Po raz jedenasty w ciągu minionych 33 lat mam przyjemność organizować Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Iwoniczu-Zdroju. Pozwala mi to podziwiać troskę, z jaką środowiska polonijne i polskie poza granicami kraju, przywiązują do wdrażania kolejnych pokoleń w nurt polskiej kultury.

Jestem też każdorazowo pełen podziwu dla zaangażowania dzieci i młodzieży w uprawianą dyscyplinę sztuki, stanowiącą jeden z filarów polskiej kultury i tradycji. Moje uznanie i podziw podziela też każdorazowo polska publiczność, nagradzając zespoły rzęsistymi brawami. Czekaliśmy na Wasz przyjazd z niecierpliwością, wiedząc jak ważne są dla Was wizyty w Polsce oraz możliwość prezentowania tu swego dorobku, a także jak dla kraju istotna jest więź z Polonią.

Staraliśmy się przygotować Wasz pobyt w Iwoniczu jak najlepiej. Będzie to dla zespołów pracowity czas, bo chcemy pokazać ich dorobek nie tylko na festiwalowej estradzie, ale też w różnych innych środowiskach województwa podkarpackiego, które oczekują Was z ciekawością.

Witam więc gorąco, życząc satysfakcji, nowych znajomości i przyjaźni, a także wielu wrażeń, którymi po powrocie do swych krajów, będziecie się dzielić z bliskimi.

Do zobaczenia na Festiwalu!

Mariusz Grudzień
Dyrektor Festiwalu
Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oddział Rzeszów


STRONA FESTIWALU



ZADANIE DOFINANSOWANE W RAMACH
SPRAWOWANIA OPIEKI SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ NAD POLONIĄ I POLAKAMI ZA GRANICĄ W 2025 ROKU


Kwota dofinansowania w 2025 roku (PLN): 350 000,00
Całkowita wartość projektu (PLN): 510 000,00
Data podpisania umowy: LIPIEC 2025







TŁUMACZENIE MASZYNOWE

TŁUMACZENIE DŁUŻSZYCH TEKSTÓW MOŻE POTRWAĆ CHWILĘ...




WIADOMOŚĆ WYŚWIETLONO:  49152 RAZY