SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2021-05-31 XVIII Międzynarodowe Biegi Ireny Szewińskiej Polska

Już 11 czerwca 2021 roku w Pułtusku zapraszamy na XVIII Międzynarodowe Biegi Ireny Szewińskiej, których współorganizatorem jest Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".

Celem przedsięwzięcia jest:

  • Popularyzacja sportu (szczególnie lekkiej atletyki), biegania i aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
  • Popularyzacja idei olimpijskiej - spotkania z olimpijczykami.
  • Włączanie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do sportu masowego.

Do kogo kierowane jest przedsięwzięcie

Dzieci i młodzież szkolna; XVIII edycja biegów obejmuje kategorie wiekowe od rocznika 2005 do 2012 i młodszych; zawodnicy niepełnosprawni – rocznik 2008 – 2005 i młodsi. Kategorie wiekowe z podziałem na rocznik i płeć podano w regulaminie. Przewiduje się udział ok. 1000 os.

Patronem tytularnym Biegów jest śp. Irena Szewińska (Patron Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi w Pułtusku), która była obecna, kibicowała zawodnikom i wręczała puchary, medale oraz rozdawała autografy na każdych biegach do 2018 r.

Od 2012r. Biegi mają charakter międzynarodowy; od 2013 – integracyjny (dla zawodników niepełnosprawnych prowadzona jest oddzielna klasyfikacja); zawody swoim zasięgiem w Polsce obejmuje woj. mazowieckie, częściowo warmińsko – mazurskie oraz podlaskie. W Biegach bierze także udział młodzież z Białorusi, Litwy, Ukrainy, Kazachstanu, Węgier i innych krajów. Ogółem każdego roku w zawodach bierze udział ok. 1000 zawodników i zawodniczek. Wyjątkiem był rok 2020, kiedy to z powodu ograniczeń pandemicznych liczba uczestników musiała być mniejsza.Organizatorami Biegów są:

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku,
Burmistrz Miasta Pułtusk
Młodzieżowy Klub Sportowy w Pułtusku

Zawody odbywają się raz w roku, obecnie będzie to XVIII edycja, w 2015 r., 2016 r., 2017 r., 2019 r. i 2020 r. zawody objęte były patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, w 2018r. zawody objęte były patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski w związku z realizacją projektu „Dla Niepodległej”.
STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"