SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2021-05-11 KONKURS "POLSKA TO DLA MNIE..." Polska

2 maja to wielkie święto Polonii i Polaków za Granicą. Z tej okazji Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" oraz Polonijna Agencja Informacyjna SWP zorganizowało drugą już edycję konkursu "Polska to dla mnie...". Była to również okazja do wyrażenia solidarności z Polakami żyjącymi na Wschodzie, którzy potrzebują naszej pomocy. Pamiętamy o nich w duchu solidarności, tak bliskiej naszej polskiej tradycji.

Ponad 1100 prac - w finale 216

Na konkurs wpłynęło ponad 1100 prac. Do finału zakwalifiowało się 216. Jedną z prac przesłanych z Polski zaprezentowaliśmy poza konkursem, ze względu na ciekawą tematykę. Konkurs był dedykowany wyłącznie dla Polonii i Polaków za granicą, stąd też prace z Polski nie były brane pod uwagę.

Poniżej zestawienie ilości prac ze względu na kraj ich pochodzenia - alfabetycznie.


Argentyna - 8
Australia - 5
Austria - 2
Belgia - 1
Białoruś - 13
Brazylia - 22
Chiny - 1
Francja - 5
Hiszpania - 5
Irlandia Północna - 10
Kanada - 7
Kazachstan - 14
Litwa - 28
Mołdawia - 2

Niemcy - 8
Niderlandy - 2
Rosja - 7
Szwecja - 5
Słowacja - 1
Tunezja - 5
Ukraina - 32
Uzbekistan - 6
Węgry - 1
W. Brytania - 13
Włochy - 3
USA - 9
Świat praca zbiorowa - 1
Polska - poza konkursem - 1
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PRACAMI ZAKWALIFIKOWANYMI DO FINAŁU


PORTAL INTERNETOWY KONKURSU


O KONKURSIE NAPISALI

Ks. Zdzislaw Malczewski - Brazylia

Serdeczne gratulacje dla Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" za zorganizowanie kolejnej edycji konkursu "Polska to dla mnie..."! Wiele tekstów przesłanych poruszają do głębi polskie serce przebywające poza Ojczyzną! Prękna inicjatywa, która promuje i budzi polskość! To, cieszy.... i oby tak dalej! Jeszcze polskość nie zginęła w kolejnych generacjach emigracyjnych!

Lourival Araujo Filho - Brazylia

Niesamowite. Jakis czas temu Brazylia nie brała udział praktycznie. A obecnie, Polonia Brazylijska solidnie jest między krajami którzy najczęściej wstępują na projektach Swp. Brawo Brazylia, Brawo SWP! Dziękujemy!

Ania Rad

Wielkie uznania dla wszystkich uczestników konkursu oraz dla organizatorów którzy liczne prace odbierali i nam je pięknie przedstawiali! To kawał pracy. Serce się radowało czytając, oglądając i słuchając .


WKRÓTCE PODAMY INFORMACJE O GALI FINAŁOWEJSTOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"