SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2021-04-13 ZAPRASZAMY NA POLONIJNĄ AKADEMIĘ CHÓRALNĄ ONLINE - KOSZALIN 2021 Polska

Rok 2021 to kolejny czas walki całego świata z pandemią koronawirusa. W tym roku Polonijna Akademia Chóralna w Koszalinie planuje zrealizować Akademię online. Żywimy jednak nadzieję, że ten trudny czas dla wszystkich wkrótce się zakończy i będziemy mogli spotkać się, aby wspólnie na żywo wyśpiewać Gaude Mater Polonia pod Pomnikiem Więzi Polonii z Macierzą w Koszalinie.

Mamy propozycję, aby kontynuować tę wspaniałą ideę propagowania polskiej pieśni.Chóry, które będą chciały wziąć udział w tej formie spotkania będą musiały przygotować utwory obowiązkowe oraz dodatkowo nagrać utwory z własnego repertuaru. Z całości zostanie przygotowany specjalny film, w którym oprócz chórów wystąpią m.in. dr hab. Piotr B. Zientarski - Prezes Koła Terenowego w Koszalinie Stowarzyszenia Wspólnota Polska, prof. Przemysław Pałka, prof. Elżbieta Wtorkowska - Rada Artystyczna.

Zespoły, które są chętne do wzięcia udziału w przedsięwzięciu proszone są o kontakt mailowy


KONTAKT MAILOWY:

prof. Przemysław Pałka - dyrektor artystyczny - pachkoszalin@gmail.com
Paweł Mielcarek - dyrektor organizacyjny - biuropach@gmail.com


Koło Terenowe w Koszalinie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”DYREKTOR ARTYSTYCZNY - Przemysław Pałka

Przemysław Pałka - dyrygent, profesor dr hab. sztuk muzycznych. W Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu prowadzi klasę dyrygentury chóralnej. Wykształcił m. in. pięcioro laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych im. Prof. Stanisława Kulczyńskiego. Dziekan Wydziału Dyrygentury Chóralnej Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej w latach 2012 - 2019. Od 2019 roku pełni funkcję dyrektora powołanego po reformie szkolnictwa wyższego Instytutu Edukacji Artystycznej.

Od 39 lat dyrygent i dyrektor artystyczny Chóru Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W latach 1994 - 2006 kierował Chórem Akademii Muzycznej w Poznaniu, a w latach 2003 - 2007 Katedralnym Chórem Chłopięcym i Męskim Cantate Deo w Koszalinie. Od 1990 roku współtworzy polonijne spotkania chóralne w Koszalinie, a od 2003 roku jest dyrektorem artystycznym Polonijnej Akademii Chóralnej (dawniej Polonijnego Lata) i Światowego Festiwalu Chórów Polonijnych w Koszalinie.

Laureat 30 czołowych nagród i wyróżnień na międzynarodowych konkursach i festiwalach muzycznych w Polsce, Francji Belgii, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Bułgarii, Macedonii, Grecji, we Włoszech i na Węgrzech. Dyrygował także w USA, Wielkiej Brytanii, Austrii, Holandii, Szwecji, na Ukrainie, Litwie i Białorusi. Założył i przez 25 lat z sukcesami dyrygował Orkiestrą Kameralną PLN w Poznaniu. Wykonując dzieła wokalno - instrumentalne współpracował z Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej, Europejską Orkiestrą Studentów Medycyny (EMSO - European Medical Students Orchestra) oraz Europejską Orkiestrą Lekarzy (EDO - European Doctors Orchestra). Juror konkursów chóralnych w Polsce, Szwajcarii, Hiszpanii i USA.

Od 1990 roku silnie związany zawodowo także ze środowiskiem polonijnym Europy i Ameryki. Jako ceniony wykładowca Studium Dyrygentów Polonijnych, licznych kursów dla dyrygentów i warsztatów chóralnych na Białorusi, Ukrainie, Litwie w Czechach i USA - pomaga w stałym podnoszeniu kwalifikacji zawodowych dyrygentów i poziomu artystycznego polonijnych zespołów, przyczyniając się także do popularyzacji muzyki polskiej w świecie.


STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"