KLUB REPATRIANTA

STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA"


20.12.2020 Świąteczne spotkanie Repatriantów w Pułtusku

W Domu Polonii w Pułtusku odbyło się spotkanie repatriantów, którym przekazano świąteczne paczki z albumem jako symbol, że Polska o Nich pamięta.

20 grudnia br. w 4 rocznicę przyjazdu do Polski 156 repatriantów pochodzenia polskiego z Kazachstanu (łącznie 48 rodzin) odbyło się świąteczne spotkanie w ramach Klubu Repatrianta Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” we współpracy z Domem Polonii w Pułtusku. W spotkaniu wzięło udział 20 rodzin mieszkających na stale w Pułtusku, przedstawiciele Kibiców Legii Warszawa, Wiceprezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Krzysztof Łachmański, Dyrektor Biura Zarządu i koordynator Klubu Repatrianta Tatiana Čepukoit oraz Dyrektor Domu Polonii w Pułtusku Michał Kisiel.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia złożono nawzajem życzenia. Kibice Legii Warszawa wręczyli każdej rodzinie świąteczna paczkę z artykułami spożywczymi, słodyczami oraz kartkę z opłatkiem. W tak świątecznej atmosferze, kibice obiecali, że po ustaniu pandemii dołożą wszelkich starań, by kolejne spotkanie odbyło się podczas wspólnego kibicowania na trybunach stadionu Legii Warszawa. Po upływie zaledwie kilku godzin do Klubu Repatrianta dotarła informacja, że dzieci już pytają u rodziców, kiedy wspólny mecz. Każda rodzina w prezencie również otrzymała album z płytą o Prymasie Stefanie Wyszyńskim, w którym jest nagrana wypowiedź o Kardynale przez śp. prof. Andrzeja Stelmachowskiego, założyciela Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Wiceprezes, pełniący również obowiązki Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku Krzysztof Łachmański serdecznie podziękował Kibicom za dzielenie się dobrem nie tylko z Polakami na Litwie, Białorusi, lecz i pamięć o repatriantach mieszkających w Pułtusku. Koordynator Klubu Repatrianta Tatiana Čepukoit zaznaczyła, że wszyscy Polacy – to jedna rodzina. Dyrektor Domu Polonii w Pułtusku Michał Kisiel dodał, że wszyscy repatrianci są prawdziwymi bohaterami.
O ŚWIĄTECZNYM SPOTKANIU W PIŚMIE STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA" - PDF


WITRYNA INTERNETOWA KLUBU REPATRIANTA


Klub Repatrianta Stowarzyszenia "Wspólnota polska" to miejsce, gdzie Repatrianci mogą spotykać się we własnym gronie, brać udział w życiu kulturalnym, zasięgnąć porad specjalistów: prawnika, psychologa, doradcy zawodowego. Zapraszamy również na lekcje języka polskiego, poznanie historii i kultury polskiej.

Koordynator Klubu Repatriantów

Tatiana Čepukoit

Kontakt

Uprzejmie informujemy, że w związku z aktualnie obowiązującymi przepisami związanymi ze stanem epidemii na terenie Polski, prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się na konsultacje z prawnikiem, doradcą zawodowym, psychologiem z dopiskiem „rejestracja na konsultację …. (proszę o podanie do kogo)” oraz „rejestracja na lekcje jęz. polskiego”

mailowo: klubrepatrianta@swp.org.pl

telefonicznie: +48 660 416 792 (w godz. 9.00-17.00 pn-pt)